Krimi

Z pouliční rvačky cizinců loupežné přepadení. Muž na útočníky tasil nůž

Původně pražští policisté v noci ze soboty na neděli vyjížděli na Florenc k bitce mezi dvěma skupinami cizinců. Až na místě se ukázalo, že nejde o žádnou rvačku gangů, ale o loupežné přepadení. Jeden z dvojice mužů, na které zaútočila tříčlenná parta, svůj majetek bránil s nožem v ruce.

Trojice cizinců si dva muže vyhlédla v ulici Prvního pluku, za autobusovým nádražím Florenc. K přepadení prý došlo poblíž křižovatky s ulicí Pod Výtopnou.

Na místě spolu s několika jednotkami pražských záchranářů a kriminalistů zasahoval také inspektor provozu. Vyšetřovatelé část ulice zatarasili policejními páskami a pečlivě prohledali okolí.

Související obsah

Situace mezi skupinkami cizinců se vyhrotila, když se jeden z přepadených mužů rozhodl bránit. Ačkoli byli útočníci v přesile, podařilo se mu je přemoci. Z incidentu si všichni tři agresoři odnesli zranění, která jim muž v rámci sebeobrany způsobil nožem.

"Kolem půlnoci jsme obdrželi oznámení o potyčce dvou skupin osob. Ukázalo se, že jde o loupežné přepadení, kdy skupina tří osob pod pohrůžkou násilí požadovala vydání finanční hotovosti po dvou mužích. Jeden z poškozených na svou obranu použil nůž," řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Související obsah

Jestli bude nějakým způsobem vyšetřován i muž, který na útočníky vytáhl zbraň a dokázal ji účinně použít, zatím není jisté. Podle informací policie šetření stále probíhá a vyšetřovatelé hledají svědky celého incidentu.

Trojice útočníků skončila s lehkými zraněními v nemocnici. Všichni tři muži, ročník 1982, 1985 a 1999, byli obviněni z loupežného přepadení a podle policie jim v případě prokázání viny hrozí až deset let za mřížemi. Případ aktuálně řeší kriminalisté z obvodního ředitelství.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz