Domácí

Infikovaný profesor byl v kontaktu s desítkami studentů i kolegy

V pondělí zrušila Česká zemědělská univerzita (ČZU) kvůli nákaze jednoho svého pedagoga pondělní i úterní výuku. V karanténě musí zůstat všichni studenti i kolegové, kteří s postiženým přišli do kontaktu.

Rektor ČZU Petr Sklenička uvedl, že nakažený profesor se po návratu z italského Udine pohyboval v kampusu univerzity od 24. do 26. února.

 
"Univerzita okamžitě reagovala na nastalou situaci a vytvořila jmenný seznam nejen studentů, kteří se zúčastnili výuky, ale také zaměstnanců, se kterými přišel nakažený do kontaktu,“ uvedl rektor ČZU Petr Sklenička.

Související obsah


Do kontaktu přišel profesor s přibližně dvěma desítkami studentů a 24 pedagogy katedry. V době, kdy se pohyboval po univerzitě, však ještě nevykazoval žádné příznaky.

 
"Všichni dotčení budou umístěni do 14denní karantény,“ uvedla šéfka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová.

 
Jelikož podle informací profesor bydlí v blízkosti školy, necestoval městskou hromadnou dopravou.
 

V neděli se v České republice objevily první tři případy nákazy koronavirem COVID-19. Nakažení pacienti jsou od neděle hospitalizovaní v pražské nemocnici Na Bulovce. Jedním z nemocných je pedagog České zemědělské univerzity v Praze, který byl od 17. do 22. února na konferenci v Udine.


 "V souvislosti s aktuální informací, kdy ČZU vyčkává relevantních rozhodnutí nadřízených orgánů, ruší ČZU výuku na všech fakultách a Institutu vzdělávání a poradenství ve dnech 2. a 3. března 2020," uvedla mluvčí ČZU Jana Kašparová.


"Ve spolupráci s hygienickou službou jsme bezodkladně po nahlášení případu zmapovali situaci v souvislosti s panem profesorem a dále ji sledujeme. Jsme v intenzivním kontaktu s Krajskou hygienickou stanicí a řídíme se jejími současnými metodickými pokyny,“ dodala Kašparová.

Pondělní výuku zrušila také Strojní fakulta Českého vysokého učení technického v Praze. Po dalším prošetření však rektor opatření kvůli koronaviru odvolal.

"Podle instrukcí Hygienické stanice preventivní opatření odvolávám a od zítřka úterý 3. 3. 2020 se vracíme k normální činnosti (výuka, výzkum, administrace)," uvedl na stránkách Fakulty strojní ČVUT děkan Michael Valášek.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz