Domácí

Bratr na Bulovce, máma v karanténě. Koronavirus drtí rodinu muže z Děčína

Ještě na začátku víkendu byl život T. T. z Děčína v běžných kolejích. Teď je vzhůru nohama. Jeho bratr je jedním ze tří pacientů, u nichž byl v Česku potvrzený koronavirus. V karanténě už je i matka obou bratrů.

"Mně to volal druhý bratr a taky máma, vím to od neděle. A teď řešíme problém s tátou, který má nemocné srdce," popsal pro TN.cz muž.

Jeho rodiče totiž bydlí ve stejném domě jako jeho bratr, který je teď pod bedlivým dohledem lékařů. "Jsou sice oddělení patrem, ale máma byla včera (v neděli) v kontaktu s bráchou. Teď už je v karanténě a tátovi už taky bylo doporučeno, aby zůstal doma," vypočítává T. T.

"Pro tátu je to hodně nebezpečné, já jsem normálně v práci. Máma chtěla tátu odvézt ke mně, ale nakonec z toho sešlo. Druhý bratr je taky normálně v práci," přiblížil muž.

Uzavřel, že se aktuálně chystá s e-receptem od mámy do lékárny vyzvednout svým blízkým léky. Ale protože s nimi nemůže přijít do přímého kontaktu, bude jim je muset nechat venku ve schránce.

Související obsah

Celkem jsou v Česku potvrzené tři případy nákazy koronavirem. Kromě muže ze severu Čech, který se vrátil s rodinou z dovolené v Itálii, lékaři virus identifikovali i u mladé Američanky, která do ČR přicestovala také z Itálie. Třetím pacientem je pedagog z České zemědělské univerzity, který se nedávno zúčastnil konference v severoitalském Udine.

U všech tří má nemoc podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha lehký průběh, mají jen lehce zvýšenou teplotu a kašel.

Pusťte si sestřih z tiskové konference vlády po zasedání bezpečnostní rady státu:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz