Domácí

Provoz vlaků od rána komplikovaly poruchy trolejí, vyjely autobusy!

Cestování vlakem na některých místech Česka ve středu ráno komplikovaly poruchy na trakčním vedení. Minimálně na jednom místě troleje namrzly a místo vlaků tak musely zaskočit náhradní autobusy.

Velké problémy byly od brzkého rána například na trase mezi Prahou a středočeským Benešovem, konkrétně v úseku Benešov - Strančice.

"Z důvodu tvorby námrazy na trakčním vedení je silně omezen provoz. V dotčeném úseku jezdí jednotka RegioNova, která převáží cestující do Strančic. Dále v tomto úseku jezdí dva autobusy náhradní dopravy, které obsluhují zastávky Strančice,Senohraby a Čerčany a Benešov," uvedla ráno na webu Pražská integrovaná doprava (PID) s tím, že omezení platí až do odvolání.

České dráhy odhadly, že výpadek na této trase potrvá do půl deváté ráno. Porouchané trakční vedení ovšem železničáři hlásili i ze severu Čech.

Související obsah

Zpoždění nabraly vlaky jedoucí z hlavního nádraží v Ústí nad Labem na Chabařovice a Trmice. Trakční vedení se porouchalo na západním ústeckém nádraží. Není ovšem jasné, zda i tady šlo o námrazu. Železničáři odhadují, že tu omezení vydrží do 11. hodiny.

A troleje byly porouchané i na Děčínsku - vlaky kvůli tomu nejezdily mezi Osekem a Oldřichovem u Duchcova a Oldřichovem u Duchcova a Děčínem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz