Zajímavosti

Tato místa v domácnosti musíte čistit nejčastěji, mohou se tam držet viry!

Tato místa v domácnosti musíte čistit nejčastěji, mohou se tam držet viry!
Zdroj: Getty Images

Koronavirus se šíří dál a případy potvrdila už také Česká republika. Proti onemocnění se mohou lidé chránit. Důležité je dodržovat hygienu také doma, proto americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vydalo seznam předmětů, které bychom měli v domácnosti pravidelně čistit. Díky tomu tak zamezíme přenášení virů.

Mýt si ruce, dodržovat odstup od lidí nebo se nedotýkat obličeje, to jsou rady Světové zdravotnické organizace (WHO) jak se chránit před koronavirem. Prevenci před onemocněním můžete ale dodržovat také doma. 

Odborníci totiž zjistili, že může virus přežít na různých předmětech i několik hodin. Proto bychom měli některé povrchy nebo věci, které každodenně používáme, důkladně čistit. 

Mezi nejrizikovější oblasti podle CDC s větším výskytem bakterií patří:

- toaleta

- pracovní plochy (například kuchyňská linka)

- klika

- mobil

- povrchy, na kterých může být krev, tělesné tekutiny nebo stolice

- klávesnice

- tablety

- stolní deska

- koupelnové doplňky

- noční stolek

Související obsah

Na všechny zmíněné oblasti radí CDC používat čistící spreje a utěrky a následovat instrukce napsané na obalu. "Štítky obsahují pokyny pro bezpečné a efektivní použití čistícího přípravku včetně bezpečnostních opatření, která bychom měli při aplikaci produktu dodržovat, jako je nošení rukavic a ujistit se, že během používání přípravku správně větráme," citoval CDC deník Mirror

Vyhnout byste se měli také používání věcí v domácnosti po jiných lidech. "Neměli byste sdílet nádobí, sklenice na pití, šálky, kuchyňské náčiní, ručníky nebo ložní prádlo s jinými lidmi nebo domácími zvířaty...Po použití těchto předmětů je třeba je důkladně omýt mydlem a vodou," dodalo centrum pro prevenci. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz