Domácí

Ženy s virem měli z nemocnice poslat taxíkem jinam. Ředitel může skončit

Personál brněnské Úrazové nemocnice poslal studentky z USA a Ekvádoru nakažené koronavirem taxíkem do jiného zdravotnického zařízení. Ředitel nemocnice Zdeněk Buštík může přijít o místo, město ale vyhlášení nového výběrového řízení s incidentem nespojuje.

Vedení města se prý nelíbil přístup nemocnice k aktuální situaci ohledně koronaviru. Páteční incident, při kterém personál obě ženy, které jsou teď hospitalizované v pražské Nemocnici na Bulovce, nechal odjet taxíkem do jiné nemocnice, ale přímo nezmiňuje.

Přesto ho podle svých slov považuje za pochybení, ke kterému nemělo dojít. Na místo ředitele Úrazové nemocnice už město vyhlásilo výběrové řízení, do kterého se ale Buštík může také přihlásit. Zájemci mohou podávat přihlášky do 18. března.

"Dosavadní ředitel Úrazové nemocnice Zdeněk Buštík zastává tuto funkci od roku 2015. Blíží se konec zhodnocení funkčního období, proto je nutné vypsat nové výběrové řízení. Podle toho, jak výběrové řízení dopadne, může vést nemocnici i v dalším období, nebo bude odvolán a nahradí ho nový nástupce," uvedla mluvčí brněnského magistrátu Anna Dudková.

Související obsah

Obě cizinky údajně samy upozorňovaly, že mohou být nakažené a necítí se dobře. Podle náměstka primátorky pro zdravotnictví Petra Hladíka měl ale personál dívky v pátek v noci poslat taxíkem do jiné nemocnice. Aby byl postup správný, měly být ženy izolované a na vyšetření je měla převézt speciální sanitka.

Podle Buštíka ale nejevily zjevné klinické příznaky žádné choroby, proto jim zdravotníci vysvětlili, že se testy na koronavirus paušálně neprovádí. V případě potíží se měly obrátit na fakultní nemocnici v Brně-Bohunicích. Než jim personál stihl dát ochranné pomůcky, měly dívky odejít. Uvedl to pro portál idnes.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz