Zahraničí

NASA hledá nové astronauty. Zájemci musí splňovat tyto podmínky

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) hledá poprvé za více než čtyři roky nové astronauty. Kandidáti musí být připraveni na časté cestování, uvedla agentura v oznámení o náboru, který zveřejnila na svých webových stránkách.

"Zájemci se musí přihlásit do úterý 31. března 2020,“ stojí na webových stránkách americké kosmické agentury.


Podle úřadu připraví prozkoumání měsíce lidstvo na další obrovský krok, kterým je vyslání astronautů na Mars.

Související obsah


"Amerika nikdy nebyla tak blízko k tomu, aby poslala astronauty zpět na Měsíc od programu Apollo. Do roku 2024 pošleme první ženu a dalšího muže na jižní pól měsíce,“ řekl správce NASA Jim Bridenstine.


Žádosti budou přijímány do konce března roku 2020 a do poloviny roku 2021 vybere NASA konečné kandidáty na astronauty.


Nejdůležitějšími stanovenými požadavky jsou americké občanství a absolvování příslušných studií v oblasti vědy, technologie, strojírenství nebo matematiky. Uchazeči musí mít také nejméně dva roky související praxe nebo odlítaných 1000 hodin v proudových letounech.


Během čtvrtka zveřejnila organizace také nejnovější snímky Marsu, které pochází z modulu "Kuriozity“ NASA. Kosmická sonda přistála na planetě v roce 2012. Aktuální fotografie je podrobným panoramatem, které překonává všechny ostatní.


"Snímky zachytila kosmická sonda mezi 24. listopadem a 1. prosincem roku 2019. Každý den snímala Mars mezi polednem a 14. hodinou, takže světlo je na všech snímcích shodné,“ informoval portál CNN.


Fotografie pořídila sonda pomocí teleobjektivu ve stožáru. Dohromady obsahují 1,8 miliardy pixelů. Druhé menší panorama obsahuje 650 milionů pixelů s nižším rozlišením, které zahrnuje také palubu a robotické rameno.

Detailní snímky Marsu:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz