Domácí

SKRYTÁ KAMERA: Na Bulovce jsou nakažení, desinfekce ale často chybí

Do pražské Nemocnice na Bulovce převážejí pacienty s podezřením na nový typ koronaviru a jsou tu v karanténě i ti již nakažení. Pomocí skryté kamery jsme se proto pokusili zjistit, jak je to v nemocnici s hygienou a hledali jsme desinfekce na ruce. Více ve videu.

Jen ve čtvrtek ráno na Bulovce otestovali 17 lidí na COVID-19 a dva z nich jsou dokonce v izolaci na infekčním oddělení. Proto se nabízí otázka, jak je na tom nemocnice, kam se soustřeďují nakažení novým typem koronaviru, z pohledu hygieny.


Základní prevencí proti šíření nemocí je podle lékařů hygiena rukou, jenže dezinfekční gely v lékárnách nejsou. Nemocnice jimi však disponují a v době, kdy se státy po celém světě snaží zabránit šíření pandemie, bychom očekávali, že budou u každého východu z nemocnice. Bohužel tomu tak není.

Související obsahU vchodu do pavilonu č.1, kde je např. lékárna či bankomat jsme hledali desinfekci marně a stejně tomu bylo i u východu z úrazové ambulance. Ruce si nevydezinfikují ani pacienti, kteří navštíví pavilon č.15 tedy pediatrii či gynekologii.


Za to v pavilonu č.5, kde se nachází např. chirurgická klinika je desinfekce na očích všem, kteří opouštějí budovu a samozřejmostí je přítomnost desinfekce u východu z budovy infekčního oddělení. Ocenili jsme možnost si umýt a vydezinfikovat ruce přímo v místním bistru.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz