Zahraničí

Lékař popsal první výjezd k muži s koronavirem: "Jen stál a kašlal"

Lékař popsal první výjezd k muži s koronavirem: "Jen stál a kašlal"
Zdroj: APTN

Sanitka vyrazila v pondělí k šestašedesátiletému muži, který se stal prvním potvrzeným případem koronaviru v Polsku. Nejdříve se k němu dostal lékař z fakultní nemocnice. Muž kašlal, měl horečku a čekal na něho před svým bytem. Vše pak museli záchranáři vydezinfikovat.

Šestašedesátiletý muž si zavolal v pondělí 2. března sanitku, jelikož měl příznaky koronaviru. "Dostali jsme oznámení dispečera. Když jsem jel k němu nahoru, čekal se svým synem před bytem. Promluvil jsem s ním a vydezinfikoval jsem mu paže, nohy a zabalenou tašku," popsal výjezd lékař deníku TVN24

Pacient podle něho kašlal, měl horečku a také plival hleny. "Vypadal jako člověk s chřipkou. Rychle dostal jednorázovou roušku, která chrání před šířením viru až na dvě hodiny. Naložili jsme ho do sanitky a odvezli do nemocnice," popsal dál lékař.

Muž byl naštěstí stabilní, takže mohl v sanitce sedět. "Kdyby to byl někdo, kdo trpí ještě dalšími nemocemi, pak bychom ho vezli vleže. Museli bychom mu dávat tekutiny, kyslík a průběžně pacienta sledovat," doplnil lékař.

Související obsah

Sanitka, ve které muž jel, byla vybavena větším množstvím dezinfekčních prostředků. "Vozidlo je určené pouze k přepravě pacientů s podezřením na koronaviry," dodal lékař.

Podívejte se na záběry sanitky, která jezdí testovat lidi v Česku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz