Krimi

Pes v Plzni spadl do řeky, páníček se při jeho záchraně utopil!

Pes v Plzni spadl do řeky, páníček se při jeho záchraně utopil!
Zdroj: TN.cz

Tragicky skončil ve čtvrtek pokus staršího muže o záchranu jeho psa, který v Plzni spadl pod jez. Páníček totiž v řece Úslavě uvízl a utopil se. Nedokázali ho oživit svědci ani přivolaní záchranáři.

Vše se odehrálo kolem poledne v plzeňské části Lobzy poblíž střelnice. "Muž ročník 1946 se pokusil zachránit svého psa, který nemohl z vody. Prostřednictvím linky 155 byla vedena laická resuscitace, tu si po příjezdu převzali záchranáři. Přes veškerou snahu našich záchranářů se muži již nepovedlo obnovit životní funkce a lékař na místě konstatoval úmrtí," informovala ve čtvrtek odpoledne mluvčí plzeňských záchranářů Mária Svobodová.

Související obsah

Mluvčí policie Hana Kroftová na dotaz TN.cz upřesnila, že muž byl na břehu řeky Úslavy na procházce i se svou manželkou. "Nejprve ho oživovali svědci, kteří byli poblíž. Cizí zavinění jsme vyloučili," doplnila Kroftová.

Není jasné, zda pes, jehož se senior pokoušel vytáhnout z řeky, přežil, nebo zda se utopil i on.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Fond vyplatil zemědělcům zasaženým tornádem přes půl miliardy

Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) vyplatil zemědělcům, které v červnu zasáhlo tornádo, už přes půl miliardy korun. Jedná se asi o 80 procent nahlášených škod. Lesy ČR vyplatily asi 34 milionů korun. Částky dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.

Píše se na Deník.cz