Domácí

Prodejce nechtěl nálezné ani odměnu 300 piv. Prodal je a peníze věnoval

Tisíce korun předal organizaci na pomoc předčasně narozeným dětem obchodník, který loni ve své večerce našel zapomenutou obálku s penězi. Částku tehdy vrátil, ale nálezné odmítl a za to ho ocenil pivovar, který mu dal 150 litrů piva zdarma. A právě z jeho prodeje pak získal cizinec peníze, které teď na charitu věnoval.

Pětatřicetiletý pan Nguyen v sobě obchodníka nezapřel, ani když opustil svoji večerku. Když dar předával, přesně věděl, kolik je v něm pětikorun, dvacetikorun a dalších bankovek. Dohromady od něj organizace dostala 17 tisíc korun.

Čtrnáct let v Česku podniká a sám má tři syny. Teď pomohl organizaci, která se v Pardubickém kraji stará o 120 rodin, do kterých se předčasně narodily nemocné děti. "Pořídíme stimulační a didaktické hračky na podporu vývoje dětí," plánuje ředitelka Střediska rané péče Blanka Brandová.

Příběh se začal psát v pardubické večerce počátkem prosince. Muž zapomněl peníze na stole, byla to přitom celá jeho výplata. Obchodník sumu neznámého zapomnětlivého zákazníka odevzdal na městskou policii. "Ještě ten den jsme vypátrali majitele," potvrdil mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Nálezné vietnamský obchodník odmítl. Jeho gesto zaujalo jeden pivovar, který mu daroval 300 piv. Ani alkohol ale pan Nguyen nechtěl, a tak se rozhodl, že výtěžek z prodeje poputuje na dobrou věc. Lidé za lahváče platili nečekaně vysoké sumy. "Dvě piva za dva tisíce korun," uvedl příklad prodejce.

Související obsah

Vietnamský obchodník se v televizním zpravodajství objevil už před pěti lety. Tehdy hrdinně ubránil svoji tržbu před mužem, který ho přepadl sekyrou a nožem. Prodavač muže strkal před sebou a vůbec mu nevadilo, že je menší než on.

Podnikatel útočníka vytlačil ze dveří a nakonec za ním i zamkl. Pak si uvědomil, že krvácí z ruky. Spravilo to pár stehů a útočníka na záznamu z kamer pak poznali diváci.

epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz