Domácí

Pejsek utekl a nastoupil do vlaku! Jako černý pasažér ujel 72 kilometrů

Kuriózní případ řešili strážníci v Kolíně. Strojvůdce tam ve vlaku objevil psa, který nepatřil nikomu z cestujících. Později se zjistilo, že tenhle černý pasažér nastoupil v 72 kilometrů vzdálené Bělé pod Bezdězem. Putoval do útulku, kde ho prohlédli a díky čipu našli i jeho majitele.

Šestiletý Simba je momentálně v Česku nejznámějším černým pasažérem Českých drah. Při procházce lesem ho podle majitele upoutal šramot a ve vteřině se v šeru ztratil. "Jak utíkal čas a blížila se noc, tak ve mně byla malá dušička," popsal majitel psa z Mladé Boleslavi.

Na zastávce v Bělé pod Bezdězem pes nastoupil do vlaku - a dalo by se říct, že do správného. V Mladé Boleslavi ale zapomněl vystoupit a dojel až do Kolína. "Musíme ho naučit číst," vtipkovala majitelka, podle které jel pes za svých šest let vlakem jen asi třikrát.

"Strojvůdce spolu s průvodčí, když procházeli vlak, tak zjistili, že tam je pejsek bez majitele," doplnila mluvčí kolínské městské policie Helena Honkiszová.

Související obsah

Městští strážníci Simbu, který zoufale hledal cestu domů, zachránili. "V pohodě s námi odešel," potvrdil strážník Luboš Pluhař, který spolu s kolegou odvezl pejska do kolínského útulku.

Tam se ukázalo, jak je důležité mít zvíře očipované. Ještě když majitel psa hledal v noci s čelovkou po lese, už mu zvonil telefon. "V podstatě to trvalo dvě hodiny od nálezu ke zprostředkování majiteli. Byl šťastný jako blecha," prohlásil Jaroslav Rajsík z kolínského útulku.

"Začal jsem se nejdřív hrozně smát, jak se uvolnily ty emoce, co jsem celou dobu v sobě měl. Potom jsem běžel k autu, abych se co nejdřív dostal do Kolína," vyprávěl páníček. "Nám to zkrátilo strach o neuvěřitelně dlouhou dobu. Já nevím, jestli bychom se s ním jinak vůbec potkali," dodala panička psa.

Související obsah

Před deseti lety celý svět dojímal příběh psa, který se z Hejnic na Liberecku, nikdo neví jak, dostal na ledové kře do Baltského moře. Uplul 200 kilometrů, než ho v polské Gdyni zachránil tamní meteorolog. "Myslel jsem nejprve, že je to tuleň," popsal zachránce psa Adam Buczyňski. Majitel pak svého mazlíčka stoprocentně poznal.

Státní veterinární správa spustila v únoru webovou aplikaci, do které je možné pohřešované či nalezené zvíře zdarma nahlásit. Ta by měla prozatím nahradit centrální registr, který má začít fungovat za dva roky.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz