Domácí

V domácí karanténě je přes tisíc lidí! Jak to vypadá ve vašem kraji?

V nařízené domácí karanténě bylo k pátku v Česku přes tisíc lidí. Za jediný týden se tak jejich počet více než ztrojnásobil. Nejvíce lidí v karanténě evidují hygienici v Praze, kde byl také největší nárůst.

V Praze se podle dat hygieniků za jediný týden zvýšil počet lidí v domácí karanténě z pěti na 341. Skokový nárůst zaznamenali také odborníci v Ústeckém kraji, kde muselo k pátku 6. března doma zůstávat 70 lidí.

Podívejte se, jak se správně chovat v domácí karanténě:

Zdroj: TV Nova

Podezřelé případy se zatím naopak téměř vyhýbají Karlovarskému kraji, kde jsou stejně jako před týdnem v domácí karanténě čtyři lidé, či olomouckému regionu, kde se sice počet zvýšil, ovšem také na čtyři. O jednoho více je v domácí karanténě v Moravskoslezském kraji, Liberecko jich eviduje šest.

 

Tabulku s přesnými počty za každý kraj najdete na konci článku.

Na koronavirus už lékaři v Národní referenční laboratoři nebo v dalších pověřených pracovištích testovali 483 lidí. Drtivá většina výsledků byla negativní, pozitivních případů ministerstvo zdravotnictví k pátku hlásilo 12. Další ale může přibýt ze soukromé laboratoře, vzorek se teď kontroluje.

Související obsah

Zatímco počet testovaných zveřejňuje ministerstvo nejméně dvakrát denně, bilanci lidí v domácí karanténě oznamují ale hygienické stanice jednou týdně. Vysvětlují to velkou náročností. "To bychom se zbláznili, sbírá se to po celé republice," uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Renata Povolná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz