Domácí

Srnu potrhal vlk. Policie trpící zvíře jen posunula a odjela, tvrdí žena

Srnu potrhal vlk. Policie trpící zvíře jen posunula a odjela, tvrdí žena
Zdroj: TN.cz

Poslední trýznivé hodiny svého života si musela vytrpět srna na Karlovarsku. Zřejmě ji napadl vlk. Na místo přijeli policisté, podle svědkyně ale srnu zřejmě jen přesunuli o kus dál do křoví a zase odjeli. Případem se zabývá krajské ředitelství policie.

Vlk měl napadnout srnu ve dvě v noci před několika dny poblíž Jáchymova. Souboje zvířat si všiml z nedaleké polosamoty syn čtenářky TN.cz, která na případ redakci upozornila. Ta zavolala policii. Hlídka dorazila během deseti minut.


"Jen co policisté vystoupili z vozu, jejich první slova byla "Běžte domů, my se o ni postaráme." Samozřejmě, že jsem se synem zpovzdálí sledovala, co se bude dít. Policisté si chvíli povídali, pak jeden vzal srnu do náruče a odnesl ji o kousek dal do křoví. V domnění, že se policie o to postará, jsme šli se synem domů," popsala žena.

Související obsah

Ráno kolem půl desáté se šla znovu podívat na místo. "Bohužel jsem našla srnku v křoví v kaluži krve a stále živou. Volala jsem na policii a během několika minut se dostavil místní myslivec a její desetihodinové trápení ukončil kulkou do hlavy. Když jsem se ho zeptala, jestli mu policie v noci volala, řekl, že ne, kdyby ano, přišel by ji usmrtit," přiblížila žena.

Případem se již zabývá policie. "Dnes jsme přijali podnět k prošetření postupu policistů. Důsledně prošetřujeme všechny okolnosti tohoto případu, který bude následně předán Odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje," sdělila v pátek mluvčí karlovarského krajského ředitelství policie Eva Valtová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz