Domácí

Lékařka nachytala ministra Vojtěcha u lži o koronaviru: Musel se omluvit

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch musí vysvětlit své tvrzení o nakažené lékařce. Na páteční tiskové konferenci uvedl, že špatně odebírala vzorek a tím se nakazila. Lékařka ale později Vojtěchovo tvrzení vyvrátila a ministr se v sobotu dopoledne omluvil.

Šlo o případ testování na koronavirus v soukromé laboratoři Tilia, kde také odhalili dva případy nakažení. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že lékařka při odběru chybovala a sama tak musí být v karanténě v nemocnici Na Bulovce.

"U druhého pozitivního případu, pána, který nekontaktoval krajskou hygienickou stanici ani lékaře a tuto laboratoř si vyhledal, šel tam osobně nechat se otestovat, odebrala ho zaměstnankyně, která má toto na starosti v této soukromé laboratoři. A podle všeho odebrala vzorky velmi nestandardním způsobem tak, že paní doktorka je nyní v karanténě Na Bulovce, protože tam je velké riziko, že se nakazila od tohoto pacienta, který nakonec byl pozitivní," uvedl doslova ministr Vojtěch.

Související obsah

Lékařka ale tato slova ministra naprosto striktně vyloučila. "V karanténě jsem nebyla a nejsem, mé vzorky vyšetřovány nebyly. Těším se dobrému zdraví a ocenila bych uklidnění stávající situace," uvedla lékařka Soňa Peková v prohlášení na facebookovém profilu laboratoře.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v sobotu dopoledne vydal na svém Twitteru omluvné prohlášení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz