Koronavirus

Pár dojal celý svět, koronavirus je rozdělil po šedesáti letech manželství

Pár dojal celý svět, koronavirus je rozdělil po šedesáti letech manželství
Zdroj: Profimedia

Manželé z amerického Seattlu spolu prožili celý život. Nikdy se od sebe nevzdálili a trávili spolu každou chvíli. Jenže teď se musel pár rozdělit. Manžel totiž skončil v karanténě v Domově s pečovatelskou službou a jeho žena ho mohla navštívit pouze přes okno.

Fotografie osmaosmdesátileté Dorothy a Gena Campbellových nenechala snad žádné oko suché. Všechny totiž dojala chvíle, kdy žena stojí u okna a kouká na svého muže. Ten zůstal v karanténě kvůli koronaviru v Centru péče o život v americkém Seattlu.

Jelikož za ním manželka nesmí, může se na něho dívat pouze přes sklo. Na fotografii je vidět, jak na něj Dorothy pokládá ruku a sleduje Gena. K budově ji doprovázel ještě její syn. Chtěl, aby se maminka viděla se svým mužem, se kterým strávila více než šedesát let. 

Podle ministerstva zdravotnictví je situace koronaviru vážná a pro starší obyvatele může být i smrtelná. V domově pro seniory už zemřelo podle portálu Today pět lidí. 

Související obsah

"Truchlíme s rodinami, které ztratily své milované. S lidmi, kteří byli důležitými členy naší rodiny. Život je posvátný a drahocenný," citoval portál Centrum péče o život. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz