Koronavirus

Pár dojal celý svět, koronavirus je rozdělil po šedesáti letech manželství

Pár dojal celý svět, koronavirus je rozdělil po šedesáti letech manželství
Zdroj: Profimedia

Manželé z amerického Seattlu spolu prožili celý život. Nikdy se od sebe nevzdálili a trávili spolu každou chvíli. Jenže teď se musel pár rozdělit. Manžel totiž skončil v karanténě v Domově s pečovatelskou službou a jeho žena ho mohla navštívit pouze přes okno.

Fotografie osmaosmdesátileté Dorothy a Gena Campbellových nenechala snad žádné oko suché. Všechny totiž dojala chvíle, kdy žena stojí u okna a kouká na svého muže. Ten zůstal v karanténě kvůli koronaviru v Centru péče o život v americkém Seattlu.

Jelikož za ním manželka nesmí, může se na něho dívat pouze přes sklo. Na fotografii je vidět, jak na něj Dorothy pokládá ruku a sleduje Gena. K budově ji doprovázel ještě její syn. Chtěl, aby se maminka viděla se svým mužem, se kterým strávila více než šedesát let. 

Podle ministerstva zdravotnictví je situace koronaviru vážná a pro starší obyvatele může být i smrtelná. V domově pro seniory už zemřelo podle portálu Today pět lidí. 

Související obsah

"Truchlíme s rodinami, které ztratily své milované. S lidmi, kteří byli důležitými členy naší rodiny. Život je posvátný a drahocenný," citoval portál Centrum péče o život. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz