Zajímavosti

Fanoušci přinesli Gottovi jaro. Jeho hrob "rozkvetl" desítkami macešek

Fanoušci přinesli Gottovi jaro. Jeho hrob "rozkvetl" desítkami macešek

Fanoušci zesnulého zpěváka Karla Gotta vyměnili svíčky a věnce za narcisy a macešky v květináčích. Vdova Ivana Gottová příznivcům svého zesnulého manžela poděkovala.

"Děkujeme za jaro, které jste Kájovi přinesli. Hezké dny, Ivana," napsala manželka Zlatého slavíka na facebook. Připojila fotku, která její slova zcela vysvětluje. Hrob Karla Gotta na pražských Malvazinkách je na snímku obklopen jarními květinami.

Macešky všech barev neznámý fanoušek nebo fanoušci vyskládali podél chodníčku, který vede kolem Mistrova hrobu. Najdou se mezi nimi ale také narcisy, tulipány nebo karafiáty, které jsou ale už jednotlivě položeny na trávník.

Dosud na Gottově hrobě přibývaly především svíčky, kterých bývaly desítky a celé prostranství před náhrobkem zaplnily. Vosk se pak jen obtížně odstraňoval. Teď fanoušci zvolili lepší formu uctění zpěvákovy památky - a sluncem zalitá fotka Ivany to jen potvrzuje.

Související obsah

Právě kvůli takovým momentům se Gottová nedávno rozhodla obnovit facebookový profil zesnulého manžela. S jeho příznivci se teď snaží rychleji a jednodušeji komunikovat o všem, co se jejich idolu týká. A pod příspěvkem také přibývají děkovné komentáře.

Karel Gott zemřel loni 1. října ve věku 80 let. Veřejnost se s ním rozloučila v pražském Paláci Žofín o deset dní později, poté následoval pohřeb se stáními poctami v katedrále svatého Víta. Krátce před Vánoci byla urna s jeho ostatky uložena do hrobu na Malvazinském hřbitově.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz