Koronavirus

Koronavirus mezi americkými politiky. Půjde do karantény i Donald Trump?

Koronavirus mezi americkými politiky. Půjde do karantény i Donald Trump?
Zdroj: Profimedia

Potřesení rukou, oblíbené gesto světových státníků. V době šíření nákazy koronaviru může mít ovšem nepříjemné důsledky. Pocítít to může i nejvyšší americký státník.

Nákaza si nevybírá, do kontaktu s nakaženými se zřejmě dostali jak zástupci konzervativců, tak republikánů. V dobrovolné karanténě je od pondělí texaský republikánský senátor Ted Cruz.

Cruz se na akci republikánské strany konané před deseti dny setkal s republikánským příznivcem, u kterého se později nákaza koronavirem potvrdila. Cruz si s ním podal ruku a krátce spolu hovořili, proto se rozhodl pro preventivní karanténu. Potvrdil však, že se cítí dobře a nemá žádné příznaky virové infekce.

Do kontaktu s nakaženým koronavirem se dostal také předseda Americké konzervativní unie Matt Schlapp. Než se ale o tom, že se celosvětově se šířící nákaze vystavil, účastnil se koncem února konference CPAC, kde se setkat mj. s americkým prezidentem. Společně si podali ruku, bavil se také s jeho blízkými, mj, jeho dcerou Ivankou a jejím manželem Jaredem Kushnerem.

Související obsah

Setkání obou politiků bylo prý jen krátké, přesto by měl i americký prezident sledovat svůj stav, jak doporučuje Světová zdravotnícká organizace WHO. Šéf amerického zdravotnictví v rozhovoru pro CNN veřejnodt uklidnil, že je Donald Trump ve vynikajícím zdravotním stavu.

Trump také hodně cestuje, nedávno se vrátil například z oficiální návštěvy Indie. I to může zvyšovat riziko, že bude nákaze cystaven.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz