Domácí

Začalo čištění Karlova mostu, nápisy zmizely během jednoho dne

Začalo čištění Karlova mostu, nápisy zmizely během jednoho dne
Zdroj: TSK Praha

Neznámý vandal či vandalové se v neděli vyřádili na Karlově mostě, jeden z oblouků tak opět hyzdí graffiti. Pracovníci Technické správy komunikací hlavního města Prahy (TSK Praha) se již pustili do odstraňování nápisu, ten by měl zmizet během jediného dne.

TSK Praha v úterý informovala, že již započal proces odstraňování nápisu "Krakow + Moscow = Prague, 8. 3. 2020", který se v neděli objevil na jednom z pilířů Karlova mostu.

"Graffiti z Karlova mostu budou dnes minulostí. Nápisy, které neznámý vandal nastříkal na historickou památku o víkendu, už od dopoledních hodin odstraňujeme. Celý proces včetně laboratoře a volby metody jsme díky nastavení procesů na základě loňských zkušeností zvládli za dva dny. Velký dík patří především Galerii hlavního města Prahy a také Odboru památkové péče MHMP a Národnímu památkovému ústavu," uvedla TSK Praha.

Odhalení pachatele ale bude výrazně složitější, vandal si totiž vybral místo, které je mimo záběry bezpečnostních kamer. "Případ řešíme jako podezření z trestného činu poškození cizí věci, momentálně jsme ve fázi vyšetřování,“ sdělila v pondělí mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Související obsah

Graffiti se na Karlově mostě objevilo i loni v létě, dvojice turistů z Německa vytvořila zhruba pětimetrový nápis. Loni se o odstranění nápisu postaral samozvaný čistič Miroslav Černý.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz