Domácí

Nakažený muzikant hrál po návratu z Itálie v hospodě. Shání všechny hosty

V České republice je už přes šest desítek nakažených koronavirem - mezi nimi je i muž z Nelahozevsi na Mělnicku, který se vrátil z Itálie. Minulý týden v pátek hrál na country večírku pořádaném v místní restauraci. Hygienická stanice proto shání lidi, který v tu dobu v hospodě pobývali. Všechny čeká karanténa.

V nelahozevské restauraci U Marty na Mělnicku se v pátek večer sešli lidé, aby si poslechli muziku od country kapely. V té hrál podle informací hygienické stanice i muž středního věku, který se nedávno vrátil z Itálie. Testy u něj posléze potvrdily přítomnost koronaviru. Do kontaktu mohl přijít s desítkami lidí.

"Oznamujeme, že dne 6. března 2020 v době od 20:00 do 24:00 hodin pobývala v restauraci U Marty v Nelahozevsi osoba, které bylo následně potvrzeno onemocnění novým koronavirem," informovala obec Nelahozeves na svých webových stránkách.

Související obsah

"V případě, že jste v danou dobu restauraci navštívili, žádáme vás abyste okamžitě kontaktovali Krajskou hygienickou stanici Středočeského kraje, pracoviště Mělník, na telefonním čísle 736 521 327 nebo 736 521 428," vyzývá obec obyvatele. Po vyhodnocení možného rizika pak diváky country večírku čeká 14denní karanténa.

Ve Středočeském kraji bylo ke středečnímu poledni osm pacientů s koronavirem. První potvrzený případ už má i Vysočina. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz