Domácí

Dva pacienti s koronavirem jsou na tom zle. Žena leží v Brně, muž v Praze

Až dosud české úřady hlásily, že všichni nakažení koronavirem mají lehký průběh nemoci. To se nyní změnilo. V Nemocnici Na Bulovce totiž leží na jednotce intenzivní péče Čech, u něhož je průběh nemoci velmi těžký. Ve vážném stavu je i jedna pacientka hospitalizovaná v Brně.

"Můžu potvrdit, že u nás na jednotce intenzivní péče leží pán, Čech ve středním věku, který je ve vážném stavu," řekla na dotaz TN.cz mluvčí Nemocnice Na Bulovce Simona Krautová bez dalších podrobností.

Podle informací TV Nova je mužem ve vážném stavu taxikář, u něhož se nákaza potvrdila před pár dny a kterého náměstek ministerstva zdravotnictví Roman Prymula označil za zlomový případ v šíření nemoci. Prymula ve středu v pořadu TN.cz Napřímo potvrdil, že jde opravdu o tohoto taxikáře.

Roman Prymula v pořadu Napřímo potvrdil, že jeden z pacientů ve vážném stavu je řidič pražské taxi služby:

Zda se podařilo najít všechny zákazníky pražského taxikáře a jestli hodlá vláda přijmout bezpečnostní opatření, odpovídal živě Andrej Babiš:

Bulovka v úterý na twitteru uvedla, že na její infekční klinice leží pět pacientů s koronavirem a dalších pět je v izolaci a čekají na výsledky testů. "Nejde o čerstvé případy, na výsledky čekají už delší dobu," doplnila Krautová.

Související obsah

O pacientce ve vážném stavu informoval krátce před středeční 17. hodinou ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Osmdesátnice leží v Brně také na jednotce intenzivní péče. Reportérce TV Nova se podařilo zjistit, že žena v nemocnici skončila až poté, co se její stav zhoršil. Předtím byla v domácí karanténě.

V jakém stavu jsou aktuálně dva případy na JIP?

Podle údajů z brzkého úterního odpoledne bylo v Česku 67 potvrzených případů koronaviru. Dva čerstvé potvrdila laboratoř brněnské fakultní nemocnice, jeden pracoviště v Ostravě. Vyšetření podstoupilo už více než 1350 lidí. Po 16. hodině počet nakažených stoupl na 75.

Zároveň ve středu ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo informační video, které stručně a přehledně popisuje mimo jiné příznaky koronaviru, radí, jak se před nemocí chránit a přidává i důležitá telefonní čísla, na která mohou lidé volat.

Pusťte si informační video, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz