Domácí

Školáci si slivovici řízli vodkou, dívka (13) nadýchala skoro tři promile!

Školáci si slivovici řízli vodkou, dívka (13) nadýchala skoro tři promile!
Zdroj: Profimedia

Nemuseli do školy, tak se nejspíš rozhodli udělat si venku alkoholový "dýchánek". Brněnští strážníci ve středu odpoledne pomáhali dvojici opilých školáků. Především třináctiletá dívka měla mohutně upito.

"Volající z Bohunic vylíčil, že pozoruje z okna, jak školačka leží na zemi a další člověk se ji marně snaží zvednout. Upozornil, že dívka není schopná se udržet na nohou a vyzvracela se na ulici. Strážníci ji našli sedět na lavičce vedle stejně starého chlapce," popsal čtvrteční výjezd mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Dívka hlídce odpovídala zmateně a stěžovala si, že je jí špatně a bolí ji hlava. Když jí strážníci dali dýchnout, ukázal přístroj hodnotu přes 2,8 promile.

Související obsah

"Strážníci proto ihned přivolali záchrannou službu. Mladík mezitím zkoušku na alkohol podstoupil také a nadýchal 1,1 promile. Dívka se strážníkům svěřila, že se alkoholem snaží vypořádat s rodinnými problémy. Chlapec přiznal, že spolu popíjeli vodku smíchanou se slivovicí," doplnil Ghanem.

Strážníci posléze o incidentu informovali své státní kolegy a také sociálku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz