Domácí

Němci vyrazili před zavřením hranic pro benzín. Češi skupují potraviny

Česká města u německých a rakouských hranic jsou v obležení zahraničních řidičů, kteří vyrazili na poslední chvíli před uzavřením hranic do Čech pro levnější benzín. Češi zase vyrazili do obchodů pro trvanlivé potraviny. Vládou vyhlášená opatření se přitom obchodů nedotknou.

Zatímco u českých čerpacích stanic řidiči tankují benzín i naftu v průměru kolem 30 korun za litr, v Německu je to minimálně o pět korun na litru více. A to se lidem v pohraničí vyplatí.

Například ve Vansdorfu v Libereckém kraji se u benzínové pumpy na kraji města vytvořily ve čtvrtek odpoledne u všech stojanů fronty automobilů kompletně s německými registračními značkami.

Hranice mezi České republiky s Německem a Rakouskem se uzavřou o půlnoci z pátku na sobotu. Cizincům bude až na výjimky do Česka vstup zakázán. Také Češi budou mít vstup do obou zemí označených za rizikové kvůli šíření koronaviru zapovězený.

Související obsah

 

Otevřených zůstane jen 7 hraničních přechodů s Německem a čtyři s Rakouskem, kde budou zavedeny kontroly. Hranici po celé délce pak bude hlídat i armáda.

 V českých obchodech po vyhlášení nouzového stavu zase zavládl chaos. Lidé se kvůli nedostatku informací vypravili do pro zásoby jídla. Nezřídka odcházeli i se dvěma nákupními košíky.  Obchodů se přitom vládou vyhlášená opatření nedotknou. Budou dál normálně otevřeny. Premiér vyzval, aby lidé nepanikařili a neskupovali obchody.

Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz