Zahraničí

Vakcína proti koronaviru se už testuje na zvířatech. Zkouší ji Kanada

Vakcína proti koronaviru se už testuje na zvířatech. Zkouší ji Kanada
Zdroj: Thinkstockphotos

Zatímco celý svět čelí pandemii COVID-19 rozsáhlými opatřeními, v Kanadě i Německu se již pracuje na vakcíně. Látka proti koronaviru, kterou vyvinula kanadská laboratoř VIDO-InterVac při univerzitě ve Saskatchewanu, se již testuje na zvířatech. Zatím však není jasné, zda by mohla být použitá také u lidí.

"Zkušenosti s epidemií SARS poskytly výzkumníkům návod, jak by měla taková vakcína proti koronaviru vypadat. Zbývá už jen několik týdnů pro dokončení výzkumných testů. Myslím, že by vakcína mohla fungovat,“ citoval server Narcity ředitele společnosti Volkera Gerdtse, který to řekl serveru CJWW.


Univerzita ve Saskatchewanu obdržela již v lednu povolení od státu začít pracovat na očkovací látce proti COVID-19. Na jakých zvířatech se látka testuje není jasné.

Související obsah


Lék proti koronaviru testuje také v jednotlivých případech düsseldorfská klinika. Jedná se o lék "Remdesivir," který v současné době ještě nebyl schválen pro léčbu COVID-19, ale v některých případech se již používá.


"V současné době neexistují žádné spolehlivé údaje o přípravku Remdesivir, pokud jde o jeho použití u infekce. Spolu s dalšími klinikami a výrobcem se snažíme o vytvoření vhodných studií,“ citoval mluvčího nemocnice Tobiase Potta deník Bild.

Připomeňte si v následující reportáži, co dělat v případě, že máte koronavirus:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz