Předčasný porod

Kryštůfek se narodil v 6. měsíci. Přes hrozivé prognózy dělá veliké pokroky

Kateřina a Petra, dvě maminky, které si Kryštůfka doslova vymodlily. Petřin porod v 6. měsíci těhotenství ale nasvědčoval tomu, že možná o chlapečka přijdou. Maminky se ale rozhodly udělat všechno proto, aby chlapečkovi pomohly. Jejich snaha a píle už teď ukazuje výsledky. Na celý příběh nemocného Kryštůfka se podívejte v reportáži.

Kryštůfek trpí dětskou mozkovou obrnou, částečným ochrnutím všech čtyř končetin, oční vadou, epilepsii a k tomu mu do hlavičky museli zavést tzv. "šantík". Tento stroječek odvádí mok z mozkových komor hadičkou do dutiny břišní. "Paní doktorka neuroložka nám jasně řekla, že nebude nikdy nic dělat, že se sám ani nepřetočí,“ vzpomíná Petra.


Kryštůfek se sice nedokáže sám najíst, ani dojít si na záchod, pořádný trénink ale maminky nepodceňují. Pracují s ním každý den, naučily ho čistit si zoubky, lézt hezky po čtyřech a pokouší se s ním pravidelně mluvit. Kateřina a Petra věří, že láska, snaha a trpělivost je pro chlapečka lepší než ho podceňovat a k ničemu nepustit.

Související obsah

Kryštůfek má své webové stránky s informacemi i transparentní účet. Ten by mu pomohl hradit potřebné rehabilitace, po kterých by se jeho stav mohl jen zlepšovat. Peníze by maminky použily i na pobyty v lázních a speciální kočárek nehrazený pojišťovnou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz