Domácí

V Praze zkolaboval řidič MHD. Odvezli ho do karantény. Jinde instalují folie

V Praze zkolaboval řidič MHD. Odvezli ho do karantény. Jinde instalují folie
Zdroj: TV Nova

Ne u všech povolání je možné zavést z preventivních důvodů práci z domova - to je případ i řidičů autobusů. Dopravci a dopravní podniky proto zavedli různá opatření, aby co nejvíc eliminovali riziko nakažení řidičů od cestujících. Na Olomoucku například šoféry od zbytku autobusu oddělují fólie.

Chránit své řidiče před nákazou koronavirem fóliemi se rozhodli někteří malí dopravci na Olomoucku. Cestující jsou jimi od šoférů odděleni například v náhradních autobusových spojích jezdících přes Bohuňovice, kde probíhá výluka. 

Dopravní podnik Olomouc fólie do linkových autobusů nezavádí, přesto však také přijal určitá opatření, aby ochránil své řidiče. Dočasně byl například zrušen doplňkový prodej jízdenek u řidiče.

"Cestujícím doporučujeme, aby využívali k nákupu jízdenek předprodejní místa, prodejní automaty, SMS jízdenky a pro nákup časových jízdenek využili nákup přes e-shop. Prodejní automaty budou od nynějška v pravidelných intervalech dezinfikovány," řekl předseda představenstva dopravního podniku Jaromír Machálek.

Související obsah

Cestující v rámci opatření nemusí mačkat tlačítka pro otevření dveří - ty se nyní otevírají automaticky. To samé zavedl i dopravní podnik v Praze.

V pražských linkových autobusech je nyní navíc zakázáno nastupovat předními dveřmi. "Prosím nepoužívejte k nástupu a výstupu přední dveře. Chráníte tím řidiče, o které v této obtížné situaci nemůžeme přijít," vyzvala Pražská integrovaná doprava Pražany na twitteru.

Co dělat, když máte příznaky koronaviru? Na podrobný návod se podívejte v reportáži TV Nova:

V prostoru u řidiče jsou vylepené výstražné pásky a informační cedule, pro ty, kteří by přesto chtěli vystoupit předními dveřmi nebo požadovali po řidiči jízdenku.

Minimálně pro jednoho ze šoférů už přišlo opatření pozdě. V sobotu ráno ho z pražského Černého Mostu odvezli záchranáři s podezřením na koronavirus do karantény Na Bulovku, píše Blesk.

Češi se začínají bát a více si všímají svého okolí, více v reportáži TV NOVA:

Řidiči autobusů v Olomouci začali raději s prevencí z vlastní iniciativy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz