Policie

Mladík kašlal policistovi do obličeje se slovy: "Mám koronavirus"

Mladík kašlal policistovi do obličeje se slovy: "Mám koronavirus"
Zdroj: Profimedia

Obavy z šířící se infekce se stále zvyšují. Lidé se snaží minimalizovat kontakt s neznámými lidmi, aby se co nejlépe chránili. Kdo může, snaží se zůstat doma. Jsou ale povolání, kde zaměstnanci do styku s veřejností přicházejí: například policie, hasiči, prodavači, lékaři a další. Ti nám v současnosti pomáhají, protože se snaží zajistit bezproblémový chod naší společnosti. Bohužel se najdou i tací, kteří se snaží současného strachu využít ve svůj prospěch.

Takový, velmi nepříjemný incident musela řešit pardubická policie. Strážníci byli přivoláni k situaci, kdy mladý muž nechtěl zaplatit za svou jízdu taxíkem, který si předtím objednal. Přivolaným policistům nechtěl ani sdělit svou totožnost. Proto mladíka odvedli ke svému vozidlu, ten v tu chvíli ale udělal zcela nepochopitelnou věc.

Jednomu ze strážníků začal kašlat do obličeje se slovy, že má koronavirus. "Vzápětí tak došlo na donucovací prostředky," sdělil Jiří Sejkora z pardubické policie. Policisté ho okamžitě odvezli na záchytku.

Související obsah

Tam u něj bylo zjištěno 1,72 promile alkoholu v dechu. Po několika hodinách, když už zadržený vystřízlivěl, s ním mohla policie opět promluvit. A přiznal se, že o svém zdravotním stavu lhal a nakažený není.

Mluvčí uvedla, že "takové jednání je nyní vysoce za hranou jakékoliv tolerance." Policie tak budeme muset zpřísnit preventivní opatření.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz