Domácí

Česká pošta mění otevírací dobu! Některé pobočky zavřely úplně

Česká pošta kvůli šíření koronavirové nákazy přistupuje k novým opatřením - omezí otevírací dobu poboček. Ty budou zavírat nejpozději v 16 hodin, navíc nebudou otevřené o víkendu.

Od čtvrtka 19. března také platí, že pobočky České pošty budou mezi 10. a 12. hodinou otevřené pouze pro seniory nad 65 let. Instituce tak chce chránit nejrizikovější skupinu před koronavirovou nákazou. Další změna se týká víkendového provozu na všech poštách, od soboty 21. března až do odvolání budou o víkendech všechny pobočky uzavřeny.

Pošta musela některé pobočky už teď kvůli koronaviru zavřít. Opatření se týká i odesílání zásilek do jiných států. Některé státy kvůli omezení mezinárodní přepravy a nedostatku kapacit přestávají přijímat balíky.

Už teď nepřebírají zásilky adresované do Číny, Izraele, Íránu, Jižní Koreje, Arménie, Ázerbájdžánu, Uzbekistánu, Kypru a Gruzie. V tuto chvíli totiž negarantují jejich doručení. Vedení pošty zároveň prosí klienty, aby zvažovali nákupy přes e-shopy, případně své nákupy zcela odložili.

Související obsah

Pošta zároveň bude rozesílat zdarma balíčky s rouškami. Odesílatel je ale musí zabalit do průhledného obalu, aby bylo vidět, že se opravdu jedná o roušky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz