Domácí

S rouškou padá stud, lidé víc kradou. Prodavačce zbyly jen oči pro pláč

S rouškou padá stud, lidé víc kradou. Prodavačce zbyly jen oči pro pláč
Zdroj: Getty Images

V těchto dnech by s nimi měnil málokdo. Aby měl národ co jíst, prodavačky jsou stále v práci, vystavené davům nakupujících, a tím i riziku nákazy.

V obchodech se můžete stát svědky úžasných projevů lidskosti. Nakupující prodavačkám děkuji, že se nebojí a jsou v práci. Nosí jim vlastnoručně ušité roušky, které si vytížení zaměstnanci prodejen nestíhají sami vyrobit. Oceňují jejich roli, která v aktuálním nouzovém stavu umožňuje domácnostem komfortněji přežívat.

Bohužel se ale najdou i lidé, kteří vypjaté situace a nových nařízení zneužívají. “Pracuji v supermarketu a bohužel se díky rouškám zvýšil počet krádeží a i kapsářů," napsala nám divačka z Brna. Zloději mají dojem, že díky roušce, která je nyní povinná, jsou na ně bezpečnostní kamery krátké, protože jejich případná identifikace je o to složitější.

Související obsah

Zákazníci by proto měli být obezřetnější a lépe si chránit vlastní kapsy a kabelky. Obchodníkům mohou pomoci také svou všímavostí a tím, že nebudou lhostejní k tomu, co se kolem nich děje. Pokud si povšimnete nekalého chování, upozorněte zaměstnance obchodu nebo hříšníka konfrontujte sami.

Zloděje neodrazuje ani fakt, že během nouzového stavu jim za zločiny hrozí tvrdší tresty, soudy budou zřejmě uvalovat nejvyšší možnou trestní sazbu. Tento týden šokoval například případ zlodějíčka, kterému za krádež 21 čokolád v celkové hodnotě 1600 Kč hrozí trest odnětí svobody až v délce osmi let.

Někteří zlodějíčci se totiž skutečně nestydí a proniknou klidně i do prostoru pokladny, kde mají prodavačky své zázemí. “Mně osobně ukradli mobilní telefon z kapsy z bundy, když jsem si po pracovní směně šla nakoupit,” dodala brněnská prodavačka.

Související obsah

Ocitnout se právě v těchto dnech bez mobilu je o to nepříjemnější, protože nemůžete být ve spojení s rodinou a blízkými. Když se vám nemohou dovolat, mají o vás v již tak stresující době zbytečný strach. Okradené prodavačce se navíc nedařilo hned sehnat náhradní telefon. Když totiž vyrazila do prodejny svého operátora, která měla naštěstí otevřeno, protože patří mezi obchody s udělenou výjimkou, zklamalo ji, že mobil si koupit nemohla.

"Vydali mi pouze náhradní simkartu s mým telefonním číslem, ale mobilní telefon mi neprodali, protože to prý není nezbytně nutná záležitost,” popsala zklamaná okradená žena. Naštěstí v jiném obchodě byla úspěšnější a nyní už je tak opět bezpečně k zastižení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz