Domácí

Podrobný přehled po okresech: Tady hlásí nejvíc lidí v domácí karanténě!

Podrobný přehled po okresech: Tady hlásí nejvíc lidí v domácí karanténě!
Zdroj: Profimedia

Nejvíce lidí v domácí karanténě eviduje Praha 8. Podle údajů za středu se v tomto okrese vydalo kvůli karanténě téměř 2260 neschopenek. Podrobný přehled zveřejnila Česká správa sociálního zaezpečení (ČSSZ).

Praha 8 v přehledu naprosto vyčnívá - zřejmě především proto, že sem spadá i Nemocnice Na Bulovce. Za tímto okresem následuje až Olomouc se 702 a Plzeň-město s 677 nařízenými domácími karanténami. Údaje jsou platné za středu 18. března, novější zatím nejsou k dispozici. Dříve zveřejňovaná data za pak kraje ještě nebyla vydána.

Člověka v domácí karanténě hlásí všechny okresní správy sociálního zabezpečení. Nejméně (tři) bylo neschopenek kvůli domácí karanténě hlášeno v Praze 1, následovaly další pražské části. Mimo hlavní město byl ve středu nejnižší počet v Jeseníku (37), Domažlicích (40) a Rokycanech (44).

Celkem bylo ke středečnímu večeru v domácí karanténě přes 18 tisíc lidí po celé republice. Oproti předchozímu dnu to byl nárůst o téměř 2,5 tisíce. Doma musí zůstat lidé, kteří se vrátili z 15 rizikových zemí, a také ti, kteří přišli do kontaktu s nakaženými. Neschopenky se zaznamenávájí podle toho, do kterého okresu spadá lékař, který ji vystavil, ne podle bydliště pacienta.


Počty neschopenek vydaných kvůli domácí karanténě po okresech:

Statistiky hlášené karantény - údaje k 18. březnu

Typ souboru:xlsx

* Klikněte na dokument s názvem "Statistiky hlášené karantény - údaje k 18. březnu". Uložte si ho do počítače nebo mobilu, kde si ho pak můžete prohlédnout. Okresy jsou seřazeny podle abecedy. Na další straně naleznete i graf.

Někteří lidé by raději viděli ještě podrobnější přehled - v Praze například za městské části, jak jeden ze čtenářů žádal redakci TN.cz, nebo po jednotlivých obcích. Vláda ale detailnější data zveřejňovat nechce i proto, že se obává, že by to vedlo ke konfliktům mezi místními.

Související obsah

"Všechny ty, kteří mají takové nápady, bych poprosil, aby zavolali panu hejtmanovi Netolickému. On se s nimi podělí o zkušenosti, kdy snad řekl jen obec a tam vypuklo peklo a všichni hledali, kdo je ten nakažený," uvedl na tiskové konferenci ministr vnitra Jan Hamáček.

Stejný postoj zastává i premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. "Abychom se bavili o konkrétních infikovaných na konkrétních místech, to není vhodné a není to ani nezbytné - za této situace, kdy lidé mají být skutečně doma a nemají se stýkat s jinými lidmi," sdělil Vojtěch.

Ve světě je koronavirem nakaženo více než 265 tisíc lidí:

 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz