Zajímavosti

Zahraniční dovolenou neplánujte. Nedočkáme se jí možná dva roky

Zahraniční dovolenou neplánujte. Nedočkáme se jí možná dva roky
Zdroj: TN.cz

Podle epidemiologa Romana Prymuly nemusí být Čechům umožněno vycestovat na zahraniční dovolenou i další dva roky. V tom letošním budou tak zřejmě muset vzít zavděk tuzemskými možnostmi.

Zavřené hranice, omezené možnosti vycházení, strach z obcházejícího koronaviru. Všichni doufají, že je to již jen otázka týdnů a v květnu nebo červnu budeme žít jako dřív. Mnoho lidí se také uklidňuje vidinou letní dovolené, která jim současné stresové období náležitě vykompenzuje.

Jenže epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula  prohlásil, že cestování do zahraničí možná nebude možné ani v příštím roce, či dokonce dvou.

I když se situace uklidní u nás, není jisté, že ostatní země na tom budou stejně dobře. Není možné riskovat, že by se sem nákaza ve velkém znovu zavlekla. S otevřením hranic se tedy zřejmě nebude pospíchat.

Související obsah

Premiér Andrej Babiš strašit takovými spekulacemi nechce, ale nepřímo vážnost situace potvrdil. "Otázku zahraničí zatím neřeším. Chci, aby u nás běžela výroba a abychom znovu otevřeli obchody a restaurace, to je teď stěžejní. (...) Lidi musí chodit do práce, musí mít peníze," uvedl, co je pro něj v tuto chvíli prioritou.

Řada lidí se kvůli zavřeným obchodům, ubytovacím zařízením a restauracím dostává do tíživých finančních potíží, na ně je nyní nutné myslet. Řešit pohodlí a zábavu v podobě několik měsíců vzdálené letní dovolené momentálně není na místě.

Související obsah

Češi tak budou zřejmě minimálně pro letošní rok odkázaní na tuzemské možnosti dovolené. Možná je to ale dobře - mohou dát vydělat podnikatelům v cestovním ruchu a gastronomii, kteří si nyní sahají na úplné dno. Lidé, kteří si budou moci dovolit takový komfort, jako letní dovolenou, by tak možná měli dát vydělat méně šťastným českým spoluobčanům a jet do českého pensionu, navštívit české lázně a jíst v českých restauracích. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz