Koronavirus

Roušky a brýle nejdou dohromady. Tyhle triky mlžení spolehlivě zabrání

Nošení respirátoru nebo roušky je nepohodlné pro každého, doslova peklo ale zažívají lidé, kteří se neobejdou bez brýlí. Jakmile si nasadí roušku, brýle se jim zamlží a téměř nic nevidí.

Bez roušky se ven nesmí, jenže bez brýlí toho moc neuvidíte. Pokud řešíte podobný problém, konečně si budete moct oddechnout.

V prvé řadě zkuste osvědčený trik proti mlžení brýlí. Nasucho na ně naneste pěnu na holení a pomocí hadříku vyleštěte dosucha. Zní to zvláštně, ale zabírá to. Nemáte-li doma pěnu na holení, stejně účinkuje tuhé mýdlo. Naneste opatrně na skla vrstvičku a opět nasucho rozleštěte, dokud nebudou skla dokonale čistá a průhledná.

Koupit můžete i speciální spreje proti mlžení. Vsaďte na ty s gelovou konzistencí, vydrží déle. Seženete je v drogerii nebo v optice, tyto obchody mají výjimku a zůstaly otevřené i v čase nouzového stavu.

U roušky se snažte, aby vám v horní části co nejlépe přiléhala k obličeji. V profesionálních rouškách je k těmto účelům integrovaný drátek, ten je třeba pořádně přimáčknout k nosu, aby si rouška lépe sedla a teplý dech zpod ní neunikal pod brýle.

Související obsah

Pokud si roušku šijete sami, na tuto vychytávku nezapomínejte. Tvarovací drátek seženete v galanterii, můžete ale i improvizovat. V nouzi poslouží třeba plíšek, kterým je sepnutý balený nebo toastový chleba. Zkuste také rozložit kancelářskou sponku, jen její konce ohněte, ať vás neškrábe. Poskládat můžete i několik vrstev alobalu.

Ušít si můžete také stahovací roušku, u které lze ideálně regulovat její velikost. K obličeji přilne dobře a zadýchané brýle budou minulostí. Zkuste to podle návodu, který pro tn.cz připravila čtenářka Petra z Prahy.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz