Krimi

Opilec si odmítl vzít roušku, pak kousl strážnici. Dostal vysokou pokutu

Opilý muž bez roušky kousl v Pardubicích v pátek odpoledne strážnici do nohy. Jelikož si ochranu obličeje odmítl nasadit a chtěl odejít, za neuposlechnutí výzev od městské policie dostal pokutu deset tisíc korun.

V ulici Na Drážce si muž podle místních obličej nechránil, ačkoli roušku u sebe měl. Když přijeli strážníci, měl ji už sice na ústech, ale naschvál si ji před nimi sundal. Nasadit si ji odmítal a chtěl odejít.

Nebyla s ním rozumná domluva, a ačkoli ho hlídka vyzývala, ať zůstane, neudělal to. Dostal pouta a v tu chvíli kousl jednu strážnici do nohy.

Posléze nadýchal 1,63 promile. Následovala cesta na záchytnou stanici, kde se čekalo, až vystřízliví. "Při propuštění mu byla strážníky udělena pokuta 10 tisíc korun za neuposlechnutí výzvy," popsal mluvčí městské policie Jiří Sejkora.

Je to nejvyšší částka, jakou můžou strážníci za tento přestupek udělit.

Související obsah

A ještě jeden zásah měla o víkendu pardubická městská policie. V sobotu večer na východě Čech přistál obří letoun s miliony roušek. Navzdory vládnímu zákazu se u plotu letiště srocovaly davy. Odhadem se sem vypravilo na tři sta lidí.

Překřičet takovou skupinu nebylo v silách několika hlasivek. Strážníci tedy použili megafon a a vyzvali fanoušky letectví, ať místo rychle opustí a vrátí se do svých domovů.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz