Domácí

Další oběť epidemie? Zaběhlá cestovka je v insolvenčním řízení!

Další oběť epidemie? Zaběhlá cestovka je v insolvenčním řízení!
Zdroj: Getty Images

Cestovní kancelář Aeolus, která na webu nabízí zájezdy do Řecka, Turecka či Egypta, se dostala do vážných potíží. Firma o tom informovala přímo na svých stránkách.

"Vážení klienti, s lítostí si vám dovolujeme oznámit, že vůči naši společnosti skutečně probíhá insolvenční řízení, o kterém však zatím nebylo rozhodnuto!!!" píše Aeolus na svém webu.

"Až teprve na základě výsledku tohoto řízení budeme moci podniknout další kroky a samozřejmě vás všechny budeme informovat a následně kontaktovat. I vzhledem ke karanténě jsou naše možnosti omezeny, ale vše řešíme. Děkujeme za pochopení..." doplnila cestovka.

Kontakt s klienty kanceláři, která má skoro třicet let zkušeností, komplikuje i nouzový stav a nařízení vlády regulující pohyb a otvírací dobu některých služeb a obchodů.

Související obsah

Firma proto uzavřela svoje pobočky a zřídila informační linky, které jsou značně vytížené. Problémy má Aeolus pochopitelně i kvůli aktuální epidemii koronaviru a zavřeným hranicím.

"Jde nám především o klienty, rozhodnutí o insolvenci čekáme v nejbližších dnech. Prodej teď reálně neexistuje, kienti požadují vrácení storen a není z čeho. Proto jsme udělali tento krok," uvedl na dotaz TN.cz ředitel české pobočky CK Aeolus Tomáš Němec.

Dodal, že cestovní kancelář je ze zákona samozřejmě pojištěná a lidé se tak nemusejí bát, že by přišli o své peníze. Neuvedl ale, kolika lidí se může případný krach dotknout.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz