Domácí

Do babyboxu na jihu Čech někdo odložil holčičku, měla na sobě roušku

V českobudějovickém babyboxu našli zdravotníci v úterý časně ráno roztomilou nadílku. Někdo tam odložil novorozenou holčičku, která byla oblečená do dupaček, čepičky a měla na sobě i malou roušku. Dostala jméno Viola.

Miminko někdo odložil do babyboxu v Českých Budějovicích v úterý před šestou hodinou ráno. Zakladatel babyboxů v Česku Ludvík Hess dostal zprávu o novorozené holčičce v 05:50 hodin, obdržel k ní i fotografii.

"Na obrázku je vidět děťátko v bílé čepičce a v bílých dupačkách s růžovým okrajem, zabalené v modré dece. Vypadá to, že má na nose malou roušku," uvedl Hess. Hejtmanka Jihočeského kraje Ivanka Stáská holčičku pojmenovala Viola.

Související obsah

Práve hejtmanka se spolu ředitelem záchranářů Markem Slabým zasadila o to, aby byl v Českých Budějovicích babybox. Violka je už třetím miminkem, které tam bylo odložené.

Celkově se jedná už o 204. dítě nalezené v babyboxu. Od začátku roku bylo odloženo pět miminek. "Píšu ještě do České mincovny, aby připravila tradiční dukát s číslem 204. Dukát do vínku dostávají od České mincovny všechna odložená děťátka," napsal Ludvík Hess.

Dvousté miminko našli v babyboxu na Blansku na začátku ledna. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz