Litoměřice

Litoměřice odpustí živnostníkům nájmy. Pomáhá Ostrava, plány má Praha

Litoměřice odpustí kvůli epidemii koronaviru nájmy živnostníkům, kteří podnikají v objektech patřících městu. Radnice jim chce ulevit kvůli poklesu zisků, které se kvůli karanténě a nařízenému uzavření obchodů očekávají výrazně nižší. K podobnému kroku se chystají i další města, například Praha.

Odpuštění nájmů v městských objektech se týká přibližně dvou desítek podnikatelů a firem. Nejčastěji jde o restaurace nebo malé obchody. Kvůli karanténě a zakázanému provozu budou mít výrazně nižší zisky. Zatím není jasné, jestli bude nájemné odpuštěné v plné výši a kolik takových nájmů podnikatelé nebudou muset platit, rozhodovat o tom bude zastupitelstvo.


"Dohodli jsme se, že se nájem v městských prostorech odkládá a samozřejmě počítáme s tím, že bude z nějaké části odpuštěn. Zatím si nemusí dělat starosti s placením nájmů. V krátké budoucnosti se to vyřeší konečným odpuštěním, na tom se musíme shodnout v zastupitelstvu," říká místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

Související obsah

  

S podobným nápadem přišla také Praha. V nemovitostech patřících městu by se po dobu karantény a nouzového stavu zřejmě vůbec neplatil nájem, ti nejmenší podnikatelé by navíc dostali ještě 45 tisíc jako odškodné. Odškodné zavádí také Ostrava, kde podniky s obratem do šesti milionů ročně dostanou jednorázově 20 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz