Krimi

Vlak brzdil před betonovými sloupky, viníky hledal vrtulník i psovod!

Vlak brzdil před betonovými sloupky, viníky hledal vrtulník i psovod!
Zdroj: České dráhy

Pozorný strojvedoucí v úterý odpoledne nejspíš na Příbramsku zabránil tragédii. U Tochovic si totiž všiml, že někdo na koleje položil betonové sloupky. Vlak stihl zastavit včas, podezřelé posléze hledal policejní vrtulník i psovod. Kriminalisté je už obvinili.

"Vše se stalo kolem 16. hodiny. Protože vlak stihl zastavit včas, tak nedošlo ke škodám na majetku ani zraněním," řekla na dotaz TN.cz ve středu dopoledne policejní mluvčí Monika Schindlová.

Ve vlaku cestovalo deset pasažérů, část z nich ovšem z místa odešla dřív, než je policisté stačili vyzpovídat. "Na místě zůstali jen čtyři. Podle mých informací se pátá cestující už přihlásila, zbylí zatím ne. Prosíme, ať se ozvou na číslo 724 128 090," apeluje policejní mluvčí.

Okamžitě po incidentu se rozjelo velké pátrání po těch, kdo betonové hranoly na železniční trať položili. Zapojil se do něj i vrtulník a policejní psovod. Po necelých dvou hodinách byla akce úspěšná.

Související obsah

"Zadrželi jsme dva podezřelé a ve středu odpoledne je obvinili z obecného ohrožení s trestní sazbou od tří do osmi let," uvedla Schindlová. K zadržené dvojici neposkytla žádné bližší informace.

Pouze řekla, že oba svůj "nápad" s betonovými sloupky popsali jako zkrat a vyšetřování je proti nim vedené na svobodě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz