Domácí

Nepoučitelní Češi dál pořádají pijatiky. Jsme příbuzní, tvrdí policii

Nepoučitelní Češi dál pořádají pijatiky. Jsme příbuzní, tvrdí policii
Zdroj: Policie ČR

Přestože už téměř dva týdny jsou v Česku zavřené hospody, mnozí si na tento zákaz ještě nezvykli, nebo si prostě pivo s kamarády nedokážou odepřít. Hned několik takových případů museli ve středu večer řešit policisté. Ti pak slýchají "výmluvy" na příbuzenské vztahy mezi účastníky akce, či rovnou nadávky. Hříšníkům však hrozí přísné tresty.

Na jednu otevřenou hospodu narazili policisté ve středu večer v Hrušovanech na Znojemsku. Podnik měl být podle zákona zavřený.

"Policisté ale zjistili, že majitel umožnil místním chlapům vstup do pohostinství. Policisté uvedenou událost zdokumentovali a pro podezření z přestupku postoupí k dalšímu šetření správnímu orgánu," uvedl mluvčí znojemských policistů Petr Zámečník.

Veselici rozháněli i jejich kolegové z Brna. V hospodě ve čtvrti Veveří našli hosty u piva a zapálených cigaret, takže porušen byl i protikuřácký zákon.

"Někteří z nich se dokonce snažili z nečekané situace pohotově vymluvit, marně. Nyní jim tak za očividnou lhostejnost k vládnímu nařízení hrozí vysoké sankce, až dvacet tisíc pro neposlušné zákazníky a tři miliony pro provozovatele pivnice,“ upozornil mluvčí brněnských policistů Petr Vala.

Hrozba vysokých pokut neodradila ani hosty a provozovatele jedné olomoucké hospody. Tam policisty na porušování vládního nařízení upozornili kolemjdoucí. Policisté na dveřích našli skutečně ceduli "zavřeno", uvnitř ale bylo kromě hostinského i několik návštěvníků.

"Seděli u stolu bez nasazených ochranných prostředků úst a nosu, sledovali televizi a popíjeli alkoholické a nealkoholické nápoje. Provozovatel zařízení i osoby nacházející se uvnitř se vymlouvali, že jsou v příbuzenském poměru nebo že zde pracují. Jednoho hosta nalezla hlídka dokonce schovaného na toaletě," popsala policejní mluvčí Lenka Vanková.

Policisté všechny vyzvali, aby si nasadili roušky a předložili doklady. Jeden z hostů ale uposlechl jen první část výzvy a chtěl z restaurace odejít. Policisty pak začal vulgárně urážet a zřejmě, aby mu lépe rozuměli, tak si zase sundal roušku. Pak už si ji odmítal dát zpátky a byl stále agresivnější.

Související obsah

"Z toho důvodu nakonec skončil v poutech a byl převezen na služebnu. Provedená dechová zkouška prokázala u muže ovlivnění alkoholem s naměřenou hodnotou přes 2,3 ‰ alkoholu v dechu," dodala Vanková.

Jeho kamarádi policistům nedokázali vysvětlit, jaké tedy mezi nimi panují příbuzenské vztahy a proč nejsou v místě svého bydliště. Policisté společnost rozpustili a pijáci i hostinský také mohou čekat pokutu od správního úřadu.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz