Zajímavosti

V pražské zoo se narodilo slůně. Je to samička, oznámila zahrada

V pražské zoo se v noci ze čtvrtka na pátek narodilo slonici Tamaře mládě, které se má čile k světu. Na twitteru o tom v pátek ráno informoval ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Otazníkem bylo po porodu zahalené pohlaví sloního miminka. "V Zoo Praha se dnes nad ránem narodilo slůně. Matkou je slonice Tamara a slůně je v pořádku, zatím však neznáme jeho pohlaví," napsal nejprve Bobek. Později doplnil, že sloní miminko je holčička.

Zároveň slíbil, že další informace zahrada přinese během dne na profilech na sociálních sítích. A prozradil, že zoo čeká v blízké době ještě jeden přírůstek s chobotem.

"Moc děkuji kolegům z Údolí slonů! Vzhledem k celkové situaci a nutnosti pracovat ve dvou oddělených týmech to pro ně bylo ještě mnohem složitější než kdy dříve. S napětím teď budeme očekávat porod druhé březí slonice, Janity," doplnil Bobek.

Související obsah

Návštěvníci se nicméně naživo se slůnětem zatím nesetkají, znemožňuje to pandemie nemoci Covid-19 a mimořádná opatření zavedená vládou.

Takto karanténu a nepřítomnost lidí prožívají svěřenci Zoo Praha:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz