Zajímavosti

V pražské zoo se narodilo slůně. Je to samička, oznámila zahrada

V pražské zoo se v noci ze čtvrtka na pátek narodilo slonici Tamaře mládě, které se má čile k světu. Na twitteru o tom v pátek ráno informoval ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Otazníkem bylo po porodu zahalené pohlaví sloního miminka. "V Zoo Praha se dnes nad ránem narodilo slůně. Matkou je slonice Tamara a slůně je v pořádku, zatím však neznáme jeho pohlaví," napsal nejprve Bobek. Později doplnil, že sloní miminko je holčička.

Zároveň slíbil, že další informace zahrada přinese během dne na profilech na sociálních sítích. A prozradil, že zoo čeká v blízké době ještě jeden přírůstek s chobotem.

"Moc děkuji kolegům z Údolí slonů! Vzhledem k celkové situaci a nutnosti pracovat ve dvou oddělených týmech to pro ně bylo ještě mnohem složitější než kdy dříve. S napětím teď budeme očekávat porod druhé březí slonice, Janity," doplnil Bobek.

Související obsah

Návštěvníci se nicméně naživo se slůnětem zatím nesetkají, znemožňuje to pandemie nemoci Covid-19 a mimořádná opatření zavedená vládou.

Takto karanténu a nepřítomnost lidí prožívají svěřenci Zoo Praha:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz