Domácí

Unikátní video! Pražská zoo ukázala, jak přišla na svět malá slonice

Pražská zoologická zahrada v sobotu ukázala jedinečné záběry zachycené bezpečnostní kamerou. Je na nich vidět, jak na svět v pátek po půlnoci přišlo slůně. Samice Tamara rodila čtyřicet minut. Zoo může brzy očekávat další přírůstek, protože březí je i slonice Janita.

"Vlastní porod slonice Tamary začal okolo 2:30 v pátek ráno. Samice byla rozkročená, měnila polohu a tlačila. Slůně přišlo na svět ve 3:10," uvedla zoo na Youtube, kde záběry z porodu slůněte zveřejnila.

Slonice Tamara se nad potomka okamžitě postavila, aby mladou samičku mohla chránit. Dvacet minut po porodu se postavilo na všechny čtyři i slůně a seznámit se s ním mohla i druhá březí slonice, kterou v Údolí slonů pražská zoo má.

Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek už v pátek poděkoval zaměstnancům, kteří se o slony starají. Kvůli ochraně před možnou nákazou koronavirem jsou pracovníci rozdělení do dvou týmů, péče o zvířata je tak složitější než obvykle.

Související obsah

Jak ukazují další videa, která zoologická zahrada na Youtube zveřejnila, zaměstnanci se snaží, aby pro zvířata fungovalo vše normálně. Obě slonice v sobotu umyli, mladou slečnu zlehka osprchovali.

Nicméně malé slůně a další sloni mají zatím ve výběhu klid. Zoologické zahrady musí být kvůli vládnímu nařízení uzavřeny.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz