Koronavirus

Obědy důchodcům vozí i kouzelník. Dobrovolníci pomáhají po celé ČR

Těžká doba má i své hrdiny, kteří pomáhají, ať už jde o zdravotníky, nebo třeba hasiče a policisty. Ale pak jsou tu i tisíce většinou bezejmenných dobrovolníků, kteří po městech a obcích rozvážejí jídlo, nákupy a ochranné pomůcky. Patří mezi ně i náš hrdina dne - 45letý muž z Jenišova u Karlových Varů.

Kamil Burda musel dočasně pověsit své povolání na hřebík. Stal se z něho dobrovolník a rozváží v tisícovém Jenišově seniorům obědy. Sousedé ho ale znají hlavně jako kouzelníka, který rozdává úsměvy na masopustech, karnevalech a ve školách.

Přestože měl poslední vystoupení před více než 14 dny, podle seniorů čaruje dál. "A vykouzlil obědy," smál se jeden ze seniorů. "Ten čaruje furt, ve dne v noci. Viď?" prohlásil další.

Lidé mají Kamila Burdu rádi a jsou mu vděční. Jedna babička mu mávala za oknem, jiná seniorka mu šla vstříc o francouzských holích.

"Aby člověk neseděl jenom doma, tak se naskytla možnost, zhruba 10 lidí tady v Jenišově se točí na poledním rozvozu obědů. Protože před 14 dny vznikl nápad, že právě ta nejohroženější skupina by mohla dostávat obědy zdarma," popsal kouzelník, jak se k dobrovolničení dostal.

Související obsah

V Jenišově na Karlovarsku takhle dobrovolníci rozvážejí obědy už 12. den. Obslouží bezmála 40 strávníků, hlavně seniorů. "Já musím říct, že jsme strašně rádi za každého dobrovolníka. Hlásí se nám," uvedla místostarostka Kateřina Hrabě.

Dobrovolníci jsou zapotřebí po celé republice. Senioři dál potřebují nákupy, potraviny a léky, aby nemuseli chodit do obchodů a riskovat nákazu.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz