Krimi

Měl plivat na lidi a křičet, že má žloutenku. Zasáhli strážníci! VIDEO

Pořádně rušno bylo v sobotu večer na zastávce MHD v Praze na Andělu. Hlídka strážníků sem vyjela poté, co se dozvěděla, že se tu pohybuje skupina lidí bez roušek a jeden její člen navíc plive po lidech a údajně vykřikuje, že má žloutenku typu C.

"Na zastávce se po příjezdu strážníků nacházel už pouze muž, který nechtěl s hlídkou spolupracovat. Oznamovatel, který na jeho chování upozornil, strážníkům ukázal na mobilu videozáznam s tím, co předcházelo jejich příjezdu," popsala mluvčí městské policie Irena Seifertová. Kromě toho měl muž hlídce také sprostě nadávat.

Sedmatřicetiletý cizinec nakonec vytáhl doklady, ale jak je vidět na videu, které strážníci zveřejnili, tak se mu ani trochu nelíbilo, že ho od sebe jeden ze členů hlídky odstrkuje a rozhodl se udělat totéž.

"Vztáhl na jednoho ze strážníků ruku. V okamžiku byl ale zpacifikován. Porušení nařízení bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu. S ohledem na možné šíření nakažlivé nemoci byla na místo přivolána také státní policie," dodala Seifertová.

Související obsah

Doplnila, že od pátečního do pondělního rána řešili pražští strážníci celkem 2 497 lidí, kteří porušili mimořádná opatření. Z tohoto počtu 2 144 nemělo zakryté dýchací cesty a dalších 333 lidí porušilo zákaz shlukování na veřejném prostranství. A dvacetkrát hříšníci nedodrželi, že mají obchody a restaurace zůstat zavřené.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz