Domácí

Šmejdi nabízí roušky za podpis. Ale změní vám i dodavatele energie

I v době nouzového stavu útočí takzvaní šmejdi na seniory. Ti nabízejí roušky proti podpisu. Tím si ale ve skutečnosti nechají od důvěřivců podepsat změnu dodavatele energie. Proto bude radnice v Chrudimi do domácností distribuovat letáky, které před podvodnými praktikami varují.

Šmejdi, kteří se snaží o přepis dodávek energie, patří mezi nejkreativnější. A přizpůsobili se i nelehké době, ve které se teď Česká republika nachází. Obecně platí, že stále chybí roušky i respirátory. Toho chytře využili, nabízejí je totiž seniorům zdarma. Za to chtějí pouze podpis.

Ve skutečnosti toho ale lidé potom litují, a v důsledku mohou přijít o desetitisíce korun. Nepodepisují totiž předání zdravotnického materiálu, ale upisují se jinému dodavateli energie.

Související obsah

Jedním z dalších triků šmejdů je odvolávání se na epidemii, kvůli které klesají ceny energií. Ačkoli na burze skutečně může dojít ke zlevnění, v cenících se snížení nákladů většinou objeví až se zpožděním, takže ze strany podvodníků jde jen o pouhé sliby.

Policie radí, aby lidé nic ve dveřích nepodepisovali, a taková rozhodnutí si správně promysleli. Nenechávejte si fotit faktury nebo dokonce občanské průkazy! A pokud se u vás někdo takový objeví, informujte sousedy i své blízké.

Související obsah

Chrudimská radnice do konce týdne rozešle všem domácnostem letáky s varováním před takovými praktikami. Celkem půjde o 10 tisíc kusů. Ty budou obsahovat i praktické informace ohledně boje s virovou nákazou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz