Domácí

Hrdinky z linky pomoci ukázaly své tváře. "Psychický tlak je extrémní!"

Hrdinky z linky pomoci ukázaly své tváře. "Psychický tlak je extrémní!"
Zdroj: ZZS Královéhradeckého kraje

Koronavirus způsobuje nejen fyzický, ale i silný psychický tlak na lidi různých profesí a věkových skupin. Kvůli tomu vznikla linka psychické pomoci 1212, kde se denně střídá pět týmů. Jeden z nich tvoří zdravotnické interventky z Královéhradeckého kraje a Vysočiny, které nyní ukázaly své tváře.

Lidé obvykle slyší pouze jejich uklidňující hlasy, kdo ale ve skutečnosti sedí na druhé straně, to nevědí. Zdravotní interventky z linky psychické pomoci se nyní rozhodly ukázat své obličeje. Jejich fotografie naleznete v galerii na konci článku. Společně tvoří tým č. 3 telefonické podpory na lince 1212, která vznikla proto, aby lidem zajistila psychickou pomoc.

"V dnešní době i díky vyhlášení nouzového stavu a zvýšeným nárokům na životní podmínky a jistoty, na které jsme byli doposud zvyklí, se extrémně zvyšuje i psychický tlak související s nebezpečím infekce Covid-19. Tato stresová zátěž působí na náš organismus, ať chceme či nechceme," uvádí královéhradecká záchranka na facebooku.

Související obsah

 

Právě ona se spolupodílí na zajištění linky psychické pomoci, jejíž činnost zajišťuje pět týmů, které se denně střídají. "Náš tým č. 3 je tvořen interventy královéhradecké záchranářské služby, královéhradecké fakultní nemocnice, záchranářské služby kraje Vysočina a jihlavské nemocnice," uvedl intervenční tým.

Stresu je v současné situaci vystaven téměř každý z nás. Většinou si můžeme pomoci sami činnostmi, které nás těší - sportem, četbou, procházkami, relaxací. Pokud si ale někdo neví rady, nemá si s kým promluvit, anebo je zátěž příliš veliká, může se obrátit právě na linku 1212, která je k dispozici denně od 7:00 do 24:00 hodin. Stačí vytočit číslo a v hlasové automatu zvolit číslo 5.

Armáda pomáhá s testováním chytré karantény. Pro více informací se můžete podívat na reportáž TV Nova:

 

"Podporu a pomoc Vám poskytnou zdravotničtí interventi a psychologové SPIS (Systém psychosociální intervenční služby ve zdravotnictví), kteří mají vzdělání a výcvik pro poskytování první psychické pomoci. Umí bezpečně pracovat s krizí, do které se člověk z nejrůznějších příčin může dostat," vysvětluje záchranářská služba na facebooku.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz