Domácí

Ošetřovatelé domova pro seniory se odřízli od světa, zavření jsou třetí týden

Lidé z okolí podporují personál i obyvatele domova pro seniory v České Kamenici na Děčínsku. Ošetřovatelé se tam rozhodli, že neopustí budovu, dokud nákaza nepřejde. Chtějí tak předejít tomu, co se už v některých domovech pro seniory stalo - tedy nechtěnému zavlečení koronaviru.

"Vedlo nás k tomu zdraví našich klientů i nás samotných," popsala ošetřovatelka domova pro seniory v Čeké Kamenici. "Je to pro nás dobré, ale pro ně je to namáhavé," zhodnotila klientka.

Dojemné gesto nezůstalo bez odezvy. "Já jsem viděl, že se zabarikádovali proti tomuto viru, a tak jsem si říkal, pomůžeme jim, aby prostě vydrželi co nejdéle. Strhneme třeba další, kteří by mohli také pomoci, protože mě už budou brambory docházet," sdělil soukromý zemědělec Ivan Jáč.

Soukromý zemědělec z Českodubska sem do České Kamenice do domova pro seniory přiváží potraviny už pravidelně. "Vezeme brambory, domácí vajíčka, domácí šťávy, domácí kompoty a pak nakoupené ovoce a zeleninu, čokolády, čaje, kávu," doplnil Jáč.

Související obsah

Týmu ošetřovatelů se díky skvělému nápadu daří udržet všechny seniory zdravé. Tím, že se dobrovolně uvěznili v budově, kterou neopouštějí, snížili riziko nakažení seniorů na úplné minimum. Přiznávají, že je to pro ně těžké.

"Přeci jenom jsou tam už třetí týden. Ale drží se. Nálada na lodi je dobrá. Ale všichni si přejeme, aby už byl konec," uvedla ředitelka domova pro seniory Šárka Kopáčková. Teď by se jim hodily i docházející dezinfekční a ochranné prostředky.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz