Domácí

Ošetřovatelé domova pro seniory se odřízli od světa, zavření jsou třetí týden

Lidé z okolí podporují personál i obyvatele domova pro seniory v České Kamenici na Děčínsku. Ošetřovatelé se tam rozhodli, že neopustí budovu, dokud nákaza nepřejde. Chtějí tak předejít tomu, co se už v některých domovech pro seniory stalo - tedy nechtěnému zavlečení koronaviru.

"Vedlo nás k tomu zdraví našich klientů i nás samotných," popsala ošetřovatelka domova pro seniory v Čeké Kamenici. "Je to pro nás dobré, ale pro ně je to namáhavé," zhodnotila klientka.

Dojemné gesto nezůstalo bez odezvy. "Já jsem viděl, že se zabarikádovali proti tomuto viru, a tak jsem si říkal, pomůžeme jim, aby prostě vydrželi co nejdéle. Strhneme třeba další, kteří by mohli také pomoci, protože mě už budou brambory docházet," sdělil soukromý zemědělec Ivan Jáč.

Soukromý zemědělec z Českodubska sem do České Kamenice do domova pro seniory přiváží potraviny už pravidelně. "Vezeme brambory, domácí vajíčka, domácí šťávy, domácí kompoty a pak nakoupené ovoce a zeleninu, čokolády, čaje, kávu," doplnil Jáč.

Související obsah

Týmu ošetřovatelů se díky skvělému nápadu daří udržet všechny seniory zdravé. Tím, že se dobrovolně uvěznili v budově, kterou neopouštějí, snížili riziko nakažení seniorů na úplné minimum. Přiznávají, že je to pro ně těžké.

"Přeci jenom jsou tam už třetí týden. Ale drží se. Nálada na lodi je dobrá. Ale všichni si přejeme, aby už byl konec," uvedla ředitelka domova pro seniory Šárka Kopáčková. Teď by se jim hodily i docházející dezinfekční a ochranné prostředky.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz