Zahraničí

Prokletí Kennedyových pokračuje. Pohřešovanou vnučku nalezli mrtvou

Prokletí Kennedyových pokračuje. Pohřešovanou vnučku nalezli mrtvou
Zdroj: Profimedia

Obavy rodiny o život Maeve Kennedyové Townsendové McKeanové se bohužel naplnily. Záchranáři našli její tělo.

Záchranáři z amerického státu Maryland mohli ukončit náročné pátrání po těle čtyřicetileté Maeve Kennedyové Townsendové McKeanové. Její tělo bylo nalezeno v noci na úterý našeho času.

Maeve vyrazila ve čtvrtek se svým osmiletým synem Gideonem v zálivu Chesapeake na vodní hladinu v kánoi, chtěli z vody zachránit míč, který tam při hře zakoplo jedno z dětí. Nad lodí ale ztratili díky prudkému větru a vysokým vlnám kontrolu, rodina se tak strachovala o jejich životy.

Přivolaní záchranáři ale během 26 hodin dlouhého pátrání nalezli jen jedno z pádel a převrácenou kánoi. Během následujících dní tak do pátrání po zmizelé dvojici zapojili také leteckou techniku a podvodní sonary.

Tělo ženy bez známek života bylo podle informací webu USA Today nalezeno v osmimetrové hloubce asi čtyři kilometry od místa, ze kterého původně vyplula. S nadějí se tak rodina upíná k tomu, že živý mohl být nalezen právě osmiletý Gideon. Záchranáři po něm nadále pátrají. Doma na něj čeká sedmiletá sestřička Gabriella a dvouletý bráška Toby.

Související obsah

Maeve McKeanová pracovala jako právnička v oblasti lidských práv a veřejného zdraví. Byla vnučkou někdejšího ministra spravedlnosti a senátora Roberta Kennedyho. K nehodě došlo během návštěvy u její matky Kathleen, nejstarší dcery Roberta Kennedyho a neteře někdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho. Tam se z domovského Washingtonu rodina uchýlila kvůli koronaviru, aby si děti mohly užít více prostoru a přírody.

Rodinu Kennedyových zasáhlo již několik tragédií. Tou nejznámější je atentát na prezidenta Johna F. Kennedyho v roce 1963. Jen o pět let později byl zavražděn také jeho bratr Robert. Vloni v srpnu byla nalezena mrtvá jedna z Robertových vnuček, Saoirse Kennedyová Hillová, zemřela na předávkování.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz