Domácí

Ve věku 91 let zemřel profesor Zdeněk Jičínský

Ve věku 91 let zemřel profesor Zdeněk Jičínský
Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek obletěla Českou republiku smutná zpráva, ve věku 91 let zemřel profesor, jeden z prvních signatářů Charty 77, známý publicista a politik Zdeněk Jičínský. Rodině a nejbližším projevují soustrast lidé z celé republiky, mezi nimi je i prezident Miloš Zeman.

"Zdeňka Jičínského jsem si nesmírně vážil. Jeho odchod před velikonočnímu svátky mne zarmoutil. Rodině vyjadřuji upřímnou soustrast. Vzpomínám na setkání s panem profesorem u něj doma v Nymburce. Svou úctu jsem vyjádřil také v loňském dopise k 90. narozeninám. Profesor Zdeněk Jičínský měl vždy ve svém srdci vlast," zveřejnil prezident republiky Miloš Zeman.

Přidalo se i mnoho dalších, výjimkou nejsou ani jeho bývalí kolegové z ČSSD: "Zemřel Zdeněk Jičínský. Jedna z hlavních postav porevoluční sociální demokracie v naší zemi a také jeden z největších odborníků na českou ústavu. Pane profesore, budete chybět."

Jičínský byl odborníkem na teorii státu a ústavu. Byl autorem celé řady publikací. Patřil k prvním ze signatářů Charty 77. Po revoluci aktivně působil v politice za ČSSD. Prezident mu udělil medaili Za zásluhy první třídy.

Související obsah

"Vedl jsem s ním ve sněmovně ostré spory. Pozval mě na oslavu svých osmdesátin, kde na něj paján ve verších recitoval W. Komárek. Tak už si, pánové, zase spolu povídáte. Odpočívejte v pokoji, pane profesore," uvedl Miroslav Kalousek.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz