Olomoucký kraj

Muž vyrazil do hor na kole bez helmy. Po pádu ho zachraňoval vrtulník

Muž vyrazil do hor na kole bez helmy. Po pádu ho zachraňoval vrtulník
Zdroj: Horská služba

Málem tragicky skončil páteční výlet 60letého cyklisty, který si vyrazil na trasu nad Pekařovem na Jesenicku. Ze svého elektrokola totiž senior spadl a způsobil si natolik vážný úraz hlavy, že pro něho musel přiletět vrtulník. "Neměl přilbu a stejně tak i jeho kamarádi," prohlásil jeden ze zasahujících členů horské služby.

Seniora na projížďce malebnou krajinou doprovázela ještě skupina přátel. Nebýt jich, celá událost mohla mít mnohem tragičtější dohru. Právě přátelé 60letému cyklistovi zavolali pomoc. Pro zraněného muže vyrazil vrtulník z Olomouce.

Poranění hlavy předcházel tvrdý pád. Senior podle informací horské služby zřejmě při pádu z kola hlavou narazil na dlážděný kanál, který slouží pro svádění vody vedle cyklostezky. Samy o sobě by pád a následný náraz nebyly tak hrozivé, kdyby si 60letý cyklista vzal helmu.

Související obsah

"Bohužel neměl přilbu a stejně tak i jeho kamarádi. V tomto případě, jak konstatoval lékař Letecké záchranné služby, která také dorazila, si způsobil frakturu lebky. Spolu se zdravotníky jsme pak stabilizovaného muže šetrně transportovali k vrtulníku. Posádka jej pak převezla k dalšímu ošetření do nemocnice," řekl jeden ze zasahujících členů Horské služby Jeseníky Roman Fišnar.

Podle Fišnara záchrannou leteckou službu zkontaktoval dispečing linky 155 pro Olomoucký kraj. Se záchranáři se také setkali přímo na místě nehody, kde společnými silami zraněného muže připravili na převoz. "Muž, který po pádu upadl do bezvědomí, v tu dobu už se záchranáři komunikoval," uvedl k výjezdu Fišnar.

Související obsah

Krásné slunné počasí posledních dní podle horské služby láká do Jeseníků stále více návštěvníků. Zejména cyklisté na horských kolech a elektrokolech se v malebné krajině začínají množit.

"Všichni by si měli uvědomit, že tato sice nepovinná, ale velice důležitá součást výbavy zachraňuje zdraví i životy," apeloval na cyklistické nadšence Vítězslav Kaller, náčelník Horské služby Jeseníky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz