Domácí

Lyžaři se zase můžou radovat! V Jeseníkách znovu otevřeli skiareál

Lyžaři se můžou radovat. Alespoň ti v Jeseníkách. Poté, co vláda rozhodla o otevření venkovních sportovišť, mohou vyrazit na svahy. Provozovatelé vleků na Ovčárnách nelenili, a hned jak to bylo možné, je spustili.

Většina republiky už je rozkvetlá, vrcholky Jeseníků jsou ale stále bílé. Provozovatelé skiareálu na Ovčárnách na dohled Pradědu se proto odhodlali k nečekanému kroku.

"K otevření sjezdovky jsem se rozhodl na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví a samozřejmě potom za rozhodnutí vlády České republiky," řekl Josef Figura, provozovatel skiareálu. Na sjezdovce se může lyžovat bez roušky. U vleku ji ale musíte mít.

Související obsah

"Máme přesně stanovené podmínky, které korespondují s nařízením vlády," ujistil Figura. Ve frontě je nezbytné udržovat dvoumetrové rozestupy. Každý musí mít nasazenou roušku. Na kotvě vleku může jet jen jedna osoba a celou dobu jízdy nesmí sundat rukavice.

Na sjezdovkách je přibližně metr až metr a půl sněhu. Pokud počasí vydrží, může se lyžovat až do konce dubna. Milovníci lyžování a snowboardingu, kteří se rozhodli dorazit, jsou nadšení. Netrápí je ani horší sníh.

Související obsah

"Rozbředlý jako vždycky v dubnu, ale dělo, žádné kameny, jsem trošku uřícený z toho sjezdu. Pecka, nestěžuju si," pochvaloval si jeden z lyžařů. "Máme to tady sami pro sebe, takže co chceme víc," přidal se další.

V České republice je to zatím jediný znovuotevřený lyžařský areál. A vzhledem k nedostatku sněhu v ostatních skicentrech pravděpodobně jediným také zůstane.

Petr Bača, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz