Domácí

Ukradl motorku zdravotníkům z Bulovky. Útěk zarazil odpadkový koš

Ke krádeži motorky, která patřila zdravotníkům z pražské Nemocnice Na Bulovce, se snížil 32letý muž. Policejní hlídka si ho všimla v sobotu v půl třetí odpoledne. Muž měl na hlavě cyklistickou přilbu a motorku, která mu nepatřila, nezvládal uřídit. Policistům se navzdory svým řidičským rezervám pokusil ujet.

Motorka, kterou si chlapík přivlastnil, byla zaparkovaná před plicním oddělením Nemocnice Na Bulovce. Podle informací policie patřila tamním zdravotníkům. Když muže na stroji, který viditelně neuměl ovládat, zahlédla hlídka, projížděl Argentinskou ulicí na Praze 7. Dvaatřicetiletý muž měl na hlavě namísto standardní ochrany motorkářů nasazenou cyklistickou helmu.

Jakmile se ho muži zákona pokusili zastavit a zkontrolovat, vyrazil na zběsilou jízdu. Pokyny k zastavení ignoroval a ulicemi Holešovic se podle policistů řítil rychlostí srovnatelnou s tou, kterou se jezdí po dálnici. Jeho jízdu ukončil až náraz do koše na odpadky.

Související obsah

"Křižovatku u Libeňského mostu projel rychlostí přes 100 kilometrů v hodině na červenou a ohrozil ostatní řidiče. S policisty za zády pak dojel až na Palmovku, kde najel na chodník, narazil do odpadkového koše a havaroval. Následně ho "péjáci" za použití donucovacích prostředků zadrželi," řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

Jak se později ukázalo, 32letý šofér byl pod vlivem pervitinu, neměl řidičské oprávnění, a ještě navíc na něho byl v Rakousku vydaný evropský zatykač. V minulosti byl muž navíc už třikrát soudně trestaný.

Související obsah

Motorka, se kterou chlapík vyrazil na jízdu po Praze, byla z prostoru před plicním oddělením Bulovky ukradena v pátek. "Krádež zachytily kamery a je na nich vidět ještě jeden muž, kterého v souvislosti s tímto případem hledáme. Jestli ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158," dodal Daněk.

Nepoučitelný recidivista si nemohl ke zločinu vybrat horší dobu. Za trestný čin krádeže mu totiž v době vyhlášeného nouzového stavu hrozí až osm let za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz